Võimas torm ja rahe on kohal. Suur huvi ilmaolude vastu jooksutas kinni Keskkonnaagentuuri veebilehe

Suured raheterad.Foto: Shutterstock

“Tähelepanu! Meie koduleht on täna (7.08) väga suure koormuse tõttu häiritud,” teatas Keskkonnaagentuur Facebookis.

Ilmainfo on endiselt hästi kättesaadav ILM+ mobiilirakendusest, kust saab teavet hoiatuste kohta, näeb teiste kasutajate ilmavaatlusi ja radariandmeid reaalajas!

Keskkonnaagentuur vabandab ebameeldivuste pärast.

Tugev tuul seiskas täna Ruhnu liinil laevaliikluse. Vedusid korraldava Tuule Liinid teatel on tühistatud kõik reisilaeva Runö teisipäevased väljumised ja seda nii tugeva tuule kui ka Ringsu sadama liikumispiirangute tõttu. 

Kuigi keskkonnaagentuuri prognoosi järgi jõuab võimas äikesetorm Eestisse alles täna õhtul, oli kogu päev puhunud tugev tuul viinud voolu juba enam kui 3100 kliendilt.

Elektrilevi rikkekaardi järgi oli kella 14.30 ajal Harjumaal rikkeliste katkestuste tõttu vooluta 1256 majapidamist, Järvamaal 632, Jõgevamaal 466, Tartumaal 280, Viljandimaal 125 ja Raplamaal 120 klienti. Teistes maakondades jääb voolukatkeatuste arv alla 100. 

Kokku oli kella 14.30 ajal rikkelistest kaktestustest mõjutatud tarbijaid 3190. 

Saaremaal sadas hiigelsuuri raheterasid.

Tormi ajal tasuta parkimine

Keskkonnaagentuuri ilmateenistuse tormihoiatusest lähtudes pakub EuroPark Tallinna ja Tartu parkimismajades tasuta parkimist kolmapäeva hommikuni.

Alates teisipäeval kella 18-st kuni kolmapäeval kella 10-ni saab autot parkida tasuta 13 parkimismajas Tallinnas ja kolmes parkimismajas Tartus, teatas Europark.

“Oleme teinud kliendi jaoks teenuse kasutamise väga lihtsaks ka tõkkepuuga parkimismajades, sissesõidul tuleb võtta pilet ja väljudes avaneb tõkkepuu automaatselt numbrimärgi tuvastuse alusel,” kinnitas Europarki tegevjuht Karol Kovanen.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.