Lumesadu ja tormituul on muutnud liiklusolud väga keeruliseks, osa reisiparvlaevadest jäi kai äärde

Torm Tallinnas.Foto: Andres Haabu, Postimees

Reede hommikul on teeolud põhi- ja tugimaanteedel üle Eesti kohati väga keerulised, kuna paljudes kohtades sajab lörtsi ja lund, puhub tugev tormituul ning tuiskab.

Kõige tihedam on sadu ja sellest tulenevalt keeruline olukord teedel Kesk-Eestis. Teetemperatuurid on kõikjal miinuspoolel ning teekatted sajualadel lumised ja kohati jäised. Liiklus on ka sajualadel tavapärasest oluliselt aeglasem, mistõttu palub transpordiamet oma sõitudeks rohkema aega varuda, hoida pikivahet ning olla eriti tähelepanelik. 

Tormituule tõttu on tulnud juba teateid ka langenud puudest Saarte, Harjumaa ja Raplamaa kõrvalmaanteedel. Transpordiamet palub teavitada teele langenud puudest infotelefonile 1247.

Päeva jooksul saju võimalus väheneb, kuid püsib jätkuvalt tugev tuul.

Tugev tuul seiskas reede hommikul laevaühenduse väikesaartega. 

Kihnu liinil ei saanud reisiparvlaeva Kihnu Virve väljuda Kihnust kell 7 ja ära jääb ka väljumine Munalaiult kell 8.30.  Häireid võib esineda ka väljumisel Kihnust kell 10. Väljumise toimumise täpsustab laevaliikluse korraldaja kella 9 ajal. 

Ühtlasi ei teosta reisiparvlaev Kihnu Virve seoses kõrge veetasemega üle viie tonni kaaluvate sõidukitele ülevedu.

Sõru-Triigi liinil on reedel tühistatud reisiparvlaeva Soela väljumine Sõrust kell 8.15 ja Triigist kell 9.30.  Häireid võib esineda ka väljumistel Sõrust kell 15.30 ja Triigist kell 17. Väljumise toimumise täpsustab vedaja kella 14.30 ajal.

Laevaliiklus võib olla häiritud ka Munalaiu-Manilaiu liinil. Kahtluse all on reisiparvlaeva Kihnu Virve väljumised Munalaiust kell 11.30 ning Manilaiust kell 13. Väljumise toimumise täpsustab vedaja kella 10.30 ajal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.