Öösel paisub tuul tormiks, liiklusolud muutuvad keeruliseks

2019. aasta jaanuarikuu torm Rakveres.Foto: Virumaa Teataja / Scanpix

Laupäeva hommikuks jõuab merelt Eesti kohale varakevadine maru, mis muudab liiklusolud keeruliseks. Transpordiamet soovitab võimalusel liiklemist vältida.

Keskkonnaagentuuri hoiatuse kohaselt on laupäeva öö hakul tugevnemas Lääne-Eestis loodetuul sisemaal puhanguti 15, rannikul 25, saarte rannikul vastu merd kuni 30 m/s. Oodata on lumesadu, lörtsi ja tuiskab. 

Ka laupäeva hommikul on olud keerulised: tuul pöördub kõikjal loodesse ja põhja ning ulatub puhanguti 15 m/s, Lääne-Eesti saartel ja rannikul kuni 25 m/s. Lumesadu ja tuisk jätkuvad ka päeval.

Transpordiamet soovitab taoliste ilmaoludega liiklemist võimalusel vältida. Tugevad tuuleiilid tähendavad lisaks pinnatuisule ka teele langevaid puid ja oksi, mistõttu tuleb olla eriti tähelepanelik.

Transpordiamet palub liiklejatel arvestada, et teeolud on ka märtsis talvised ning veel ei tasu talverehve vahetada suverehvide vastu.

Liiklejatelt ootame infot teeolude kohta telefonil 1247. Lisainfot teeolude ja liikluspiirangute kohta vaatahttp://tarktee.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.