Loodusnähtused

Päästeamet peatab tuleohtliku aja piirangud

Metsas võib jälle harjumuspäraselt liigelda.Foto: Shutterstock

Alates laupäevast, 31. juulist, peatatakse seni kehtinud tuleohtliku aja piirangud. Vaatamata sellele tuleb järgida kõiki ohutusnõudeid.

Homme, 31. juulil, peatatakse seni mitmes maakonnas kehtinud tuleohtliku aja piirangud. Päästeamet rõhutab, et tuleohtliku aja lõpetamisele vaatamata on kulu põletamine igal aastaajal keelatud. Samuti on tähtis meeles pidada, et nii grillimisel kui ka lõkke tegemisel metsas, maastikul ja koduaias tuleb endiselt järgida peamisi tuleohutusnõudeid.

„Ilmaolud kisuvad küll vihmaseks, kuid vaatamata sellele peab meeles pidama, et ka väike viga võib kaasa tuua traagilised tagajärjed,“ ütles ennetusosakonna ekspert Sandra Repp. „Vihmased ilmad ei välista reeglit, et lõket tohib teha vaid mittesüttival pinnal, lõkkekoha ümbrus tuleb puhastada vähemalt poole meetri raadiuses, lõkkes tohib põletada vaid puhast puitu, pappi ning paberit, lõket ei tohi teha tuulise ilmaga, samuti ei tohi lõket jätta hetkekski järelevalveta ning lõket tehes tuleb jälgida tuule suunda, et sädemed ei lendaks põlevmaterjalidele või et lõkkesuits ei häiriks naabreid, lisaks tehes lõket ja grillides tuleb lähedal hoida esmased tulekustutusvahendid – ämber veega või tulekustuti,“ lausus Repp. Samuti tuleb meeles pidada, et ka hooletult maha visatud suitsuots ning mootorsõidukist väljunud säde võib alguse panna mastaapsele tulekahjule.

Sõnum roheportaali peatoetajalt

Aitame sul tulevikuga kohaneda!

Muuda oma ettevõte metsapositiivseks ja süsinikuneutraalseks. Küsi meilt, kuidas muuta oma teenust, toodet või igapäevategevust nii, et saaksid anda maailmale rohkem kui sellelt võtta.

Piirangute kehtestamise vajalikkust hinnatakse igapäevaselt analüüsides Riigi Ilmateenistuse tuleohukaarti. Tänavu (29. juuli seisuga) on aset leidnud 741 metsa- ja maastikutulekahju ning lisaks 765 lõkkest, grillist või prügist alguse saanud tulekahju.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.