Tallinn valmistub jäävihmaks, linlased saavad ühistranspordi peatustes ise jääle sõelmeid visata

2020. aasta veebruaris muutis jäävihm Tallinna tänavad erakordselt libedaks. Foto:Remo Tõnismäe / Postimees / Scanpix

Tallinna linnavalitsus hoiatas, et täna pärastlõunal kl 15-20 võib sadada jäävihma. Ligi 300 ühistranspordi peatuses on konteinerid, kust linlased saavad ise jääle sõelmeid visata.

Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg tõdes, et lepingupartneritele on antud korraldus kõrgendatud valmisolekuks jäävihma korral libedust tõrjuda, seda eriti ohtlikes kohtades nagu tõusudel ja treppidel.

„Linna hooldatavates 286 enamkasutatavas ühistranspordipeatuses on sõelmekonteinerid, kus saavad ka inimesed vajadusel võtta sõelmeid kohapael libeduse tõrjumiseks,” ütles Sulg.

Tema sõnul paigaldavad lepingupartnerid jäävihma korral täiendavalt ohtlikesse kohtadesse sõelmekotte, neid saavad ka korteriühistud.

„Palume kõigil liiklejatel olla äärmiselt tähelepanelik, sest sõidu- ja kõnniteedel liiklemine on jäävihma oludes raskendatud ja ohtlik. Soovitame homme inimestel oma sõidud ja liikumised hoolikalt läbi mõelda ning võimalusel oma liikumist piirata,“ lausus Sulg.

Jäävihmale peaks järgnema nii öisel kui ka päevasel ajal plusskraadid, mistõttu ei tohiks jäävihma mõju olla pikaajaline, märkis linnavalitsus.

Ühtlasi tuletab Tallinna keskkonna- ja kommunaalamet meelde, et paljude kõnniteede puhastamise eest vastutab teega külgneva kinnistu omanik, kes peab ka libedus tõrjuma. Selleks võib kasutada graniitkillustiku, mille tera läbimõõt on 2-6 mm, ei ole lubatud kasutada tuhka, liiva või kloriide. Linn jagab korteriühistutele ja eramajade omanikele tasuta graniitkillustikku, selle kohta saab infot linnaosavalitsustest.

Tänavapuhastusalaste küsimustega ja puudulikust teehooldusest saavad linlased teada anda Tallinna abitelefonil 14410.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.