Vabatahtlikud saavad edastada ILM+ äpis lumikatte teavet. Kuidas seda teha?

Foto: Pixabay

Keskkonnaagentuuri seirevõrk koosneb enam kui sajast vaatluspunktist, kuid agentuur soovib alati ilma kohta veel rohkem teavet saada. Siin saavad appi tulla vabatahtlikud. 

Eesti on küll pindalalt väike riik, aga ilmaolud võivad eri maakondades suurel määral lahkneda. Selleks, et saada veel täpsem pilt ja mõõtmised võimalikult paljudest paikadest on oodatud kõigi vabatahtlike vaatlused ILM+ äpis.

Kui on soovi, saab jagada pilte ning videoid koos kommentaaridega, milles saab kirjeldada, milline ilm on parasjagu Sinu asukohas.

Keskkonnaagentuuri spetsialistid kontrollivad saabunud vaatlused üle ja avaldavad ilmateenistus.ee lehel. Veebilehe ülemises osas on näha vaatlusjaamade lumekaart ja selle all viimase kolme päeva jooksul laekunud vabatahtlike vaatlused.

„Näiteks Aegviidu piirkond on eriliselt lumerikas. Ka praegu on seal ligi kaks korda rohkem lund kui pealinnas. Tänu vabatahtlike saadetud infole saame kinnitust oma jaamade mõõtmistulemustele,“ toob keskkonnaagentuuri ilmavaatluste osakonna juhataja Miina Krabbi välja. 

Õppevideos annab keskkonnaagentuur näpunäiteid, kuidas lume paksuse mõõtmisel kõige korrektsemad tulemused saada.

Vabatahtlike teave on oluliseks lisandväärtuseks keskkonnaagentuuri teenuste, ilmaprognooside ja hoiatuste veelgi täpsemaks muutmiseks.

Kõik eestimaalased on oodatud alla laadima ka ILM+ äppi, et olla kursis, mida toob kodukoha ilm. Ilmaäppi saab kasutada eesti, inglise ja vene keeles ning alla laadida nii Google´i kui Apple’i äpipoodidest. Toode on reklaamivaba.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.