Nipp

Jäta see asi poodi ja oledki säästnud hulga paberit

Foto: Pixabay

Igapäevast paberihulka saab vähendada mitmel viisil. Kas või juba nii, et loobud dokumentide printimisest või teed seda kahepoolselt, väiksema punktikirjaga ning laiemaks venitatud servadega. Niisamuti on võimalik muuta harjumust osta raamatuid paberil ning kasutada lugemiseks e-lugerit, kuigi öeldakse, et just raamatupoes vajub roheliselt mõtleva raamatusõbra tahtejõud nulli. Siis on variant käia pigem raamatukogus.

Paberikoguse vähendamiseks ja uue paberi tootmise vältimiseks on võimalusi veelgi, nagu näiteks majapidamispaberi asendamine riidest pühkimislapiga, kuid on veel üks ja hästi kergesti argirutiinis rakendatav asi. Nimelt loobuda poekassas ostutšekkide vastuvõtmisest. Kui jälgid kassajärjekorras inimeste käitumist, siis kortsutatakse kassapidajalt saadud tšekk kokku ja lennutatakse kassa juures prügikasti. Või kui võetaksegi tšekk kassast kaasa, siis kaua see koduski vajalik on, küllap saab sellest prügi õige ruttu.

Mõnel on küll argument, et ta hoiab tšekid alles, sest nii on hea kulutustel silma peal hoida. Kuid kas teadsid, et kui oled liitunud poodide kliendiprogrammidega, siis on sul võimalik netis oma ostuajalugu kenasti jälgida? Igapäevased poes kulunud summad on näiteks Rimi kliendikaardiga ning Prisma konto omanikel nähtavad päris pika aja taha. Ja kui sa pole kliendiprogrammidega liitunud, siis on poes kulunud summa näha ka pangakonto väljavõttel, kui oled kasutanud maksmiseks pangakaarti.

Paljud kassapidajad juba küsivad, kas soovid tšekki ka. Sama hästi on ka sul võimalik varakult kassapidajale (või iseteeninduskassale) mainida, et sa tšekki ei soovi. Hulk paberit, mis nagunii kohe prügisse rändaks, jääb sedasi välja trükkimata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.