Uudis

Ajutiselt kinni pandud toitlustusasutused annetavad oma toiduvarusid

Osa Vapiano annetustest.Foto: Shutterstock

Eriolukord on pannud paljud toitlustusettevõtted olukorda, kus tekib palju toidujääke. Jääke annetatakse aga Toidupangale ja toidujagamispunktidesse. Toidupank kutsub ka teisi ettevõtteid sama tegema.

Näiteks Vapiano sulges teadmata ajaks kõik restoranid ning annetas toiduvarud Toidupangale. Piltidelt paistab rohkesti mune, rohelist, saia, kartuleid, piima ja pastat. Toitu annetasid ka Noa ning Paju Villa, kes mõlemad oma restoranid kuu lõpuni sulgesid.

Kuna Toidupank annab toiduabi kohalike omavalitsuste sotsiaaltöötajate koostatud iganädalaste nimekirjade alusel, siis hetkel ei ole selge, kas abivajadus on suurenenud. Võib arvata, et see number on aga kasvamas.

Ka Tartu Karlova toidujagamiskapp oli eile täis pagari ja poepidaja toidujääke: kooke, küpsetisi, vanillisuhkrut, piima ja kastmeid. Õhtuks oli kapp neist tühi. Tartu Karlova toidujagamiskapist oleme ka varem kirjutanud siin ja siin.

Raskel ajal valitseb siiski küllus kuubis. Kinkige endale mõni tore hetk päästetud toidu kaudu.Aitäh armsale pagarile…

Posted by Foodsharing Tartu on Esmaspäev, 16. märts 2020

Et toit ei läheks raisku!Täna käis meie majades Toidupank, kellele annetasime kogu oma restoranide toiduvaru. Aitäh, et aitate!Hoidke tervist!#headonheateha #toidupank#siigurrestoranid

Posted by PAJU VILLA on Esmaspäev, 16. märts 2020

Et toit ei läheks raisku!Täna käis meie majades Toidupank, kellele annetasime kogu oma restoranide toiduvaru. Aitäh,…

Posted by NOA on Esmaspäev, 16. märts 2020

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.