Eesti osaleb esimest korda jätkusuutlike meelelahutusasutuste globaalsel võistlusel 

Foto: Pixabay

8. veebruaril toimub Pärnus jätkusuutlike ideede võistluse Torres Brandy Zero Challenge Eesti finaal. Nelja finalisti seast valitav võitja läheb Eestit esindama Barcelona suurejoonelises finaalis, kus peaauhind on 30 000 eurot.

Wunderbaaris peetaval kohalikus finaalis esitatakse kaasaelajatele oma jätkusuutlik idee ning astutakse võistlustulle kokteilivõistlusel. 

Torres Zero Challenge eesmärk on innustada baare ja baarmene üle maailma esitlema kokteilinduses innovaatilisi jätkusuutlikke ideid.  

„Meelelahutusmaailm on pidevas muutumises ja seega on ka Amber Distribution Eesti pühendunud jätkusuutlikkusele kokteili- ja baarimaailmas,” ütles Amber Distribution Eesti sommeljee ja ürituse kohalik eestvedaja Helen Põder. “Torres Zero Challenge on meie jaoks võimalus toetada ja tunnustada neid, kes jagavad sarnast visiooni keskkonnasõbralikumast tulevikust baarikultuuris. Lisaks on see hea hüppelaud Eesti tegijatele globaalsel baarimaastikul.”

Eesti esindaja valib žürii nelja finalisti hulgast. Võitja esindab Eestit 20. märtsil Barcelonas rahvusvahelises finaalis, võideldes baarimaailma talentidega üle kogu maailma. Tänavu on finaali oodata baarmene kümnest riigist: Hispaaniast, Itaaliast, Mehhikost, Kanadast, Leedust, Soomest, Ühendkuningriikidest, Ameerikast ja Dubaist. Eesti osaleb esimest korda. 

Kohalik finaal on avatud kõikidele huvilistele ja kaasaelajatele. Võistlus koosneb kahest etapist, kus ekspertidest koosnev žürii hindab esmalt projekti esitlust ja seejärel osalejate loodud keskkonnasõbralikke Torres kokteile. 

Kui võitja kroonitud, ei ole õhtu veel läbi – järelpeol on lavale oodata DJ Weatherlake’i. Kohal on tattoomeister, kes on valmis tegema kõikidele soovijatele nii traditsioonilisi kui ka ajutusi tätoveeringuid.

Neli finalisti, kes võistlustulle astuvad, on Regor Siiner, Martin Müürisepp, Mart Kukk ja Leon Štroman.  

  • Regor Siiner on uuenduslike ideede ja looduslähedaste mõtetega isiksus, kellele meeldib nii toit kui ka jook oma kõige sügavamas tähenduses. Armastab igas aspektis olla ise käte ja hingega asja juures – taimekasvatusest kuni tootearenduseni välja.  
  • Martin Müürisepp on Pärnus asuva Wunderbaari üks asutajatest. 2022. aastal pälvis kokteilibaar rahvahääletusega aasta teo tiitli.  
  • Mart Kukk juhib Green Key märgisega hotelli ja restorani Villa Wesset. Umbes kuus kuud tagasi avas ta Pärnu esimese peakoka saali, mis toimib zero waste ehk jäätmevabal põhimõttel. Projekti on saatnud suur edu ning nii soovib Mart jätkata teekonda keskkonnasõbralikuma elustiili poole. 
  • Leon Štroman on tunnustatud peabaarmen Eesti esimeses ja suurimas kokteilibaaris Butterfly Lounge. Pealinna kolis ta seitse aastat tagasi ja sellest ajast on armastus külalislahkuse vastu vaid kasvanud. Leonile meeldib katsetada uusi kombinatsioone ning maitseid, kuid samas hinnates ka klassikalisi kokteiliretsepte. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.