Maanteed on äärmiselt libedad – Ida-Virumaal sai liiklusõnnetustes surma üks ja viga kaks inimest 

Foto: Shutterstock

Täna hommikul kella 9 paiku sai häirekeskus teate, et Alutaguse vallas Tärivere külas Jõhvi-Tartu-Valga teel on juhtunud liiklusõnnetus, milles hukkus üks ja raskelt viga sai hukkunud juhi autos olnud kaasreisija, 10-aastane poiss. Samas paigas sai teises õnnetuses raskeid vigastusi veel üks inimene.

Esialgsetel andmetel kaotas veoauto Scaniat juhtinud 34-aastane mees libeduse tõttu sõiduki üle kontrolli ning selle haagis sattus külglibisemisesse, kus põrkas kokku vastassuunas liikunud sõiduauto Renaultiga. Renault’d juhtinud 39-aastane mees hukkus sündmuskohal. Tema kaasreisija, 10-aastane poiss, viidi raskes seisus haiglasse.

Avariipaiga vahetus läheduses toimus veel teinegi liiklusõnnetus, kus Volkswagenit juhtinud 47-aastane naine nägi teel juhtunud avariid ning alustas pidurdamist, ent kaotas sõiduki üle kontrolli, vajus teepervele hange ning jäi sinna kinni.

Autos kaasa sõitnud mees läks autost välja kontrollimaks, kas nad saavad ise hangest välja, kuid samal ajal tuli Jõhvi poolt sõiduato Mazda, mida juhtis 49-aastane mees. Sellegi auto juht kaotas libeduse tõttu sõiduki üle kontrolli ning sõitis otsa mehele, kes seisis Volkswageni esiosas. Mees sai liiklusõnnetuse tagajärjel raskeid vigastusi ja viidi haiglasse.

Juhid olid kained ja juhtimisõigusega. Politseinikud teevad sündmuskohal tööd, et kõik asjaolud välja selgitada. Hukkunuga liiklusõnnetuse osas on alustatud kriminaalmenetlust.

Kaks tänahommikust rasket liiklusõnnetust kinnitavad, et teeolud on jätkuvalt rasked, mistõttu palub politsei inimestel olla liikluses ettevaatlik. Viimaste päevade ilmad on olnud väga heitlikud ning teed jäised ja libedad. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.