Kuula: Rohetund #32: Kuulus Metsküla algkool ja veel kuulsam Matsalu loodusfilmide festival – miks on vaja mõlemat?

Matsalu loodusfilmide festivali juht Silvia Lotman. Foto: erakogu

See peab üks hea festival olema, kui iga aasta soovib tuhatkond filmitegijat üle maailma, et nende linateos selle programmi valitaks. Matsalu loodusfilmide festival avatakse tuleval kolmapäeval Lihulas. Paigas, mida ümbritsevasse rahvusparki teevad palverännakuid linnuvaatlejad, aga 21 aastat on see sihtpunkt ka loodusfilmihuvilistele.

Matsalu loodusfilmide festivali juht Silvia Lotman rääkis Rohetunnis seekordse festivali filmivalikust, sündmuse olulisusest ja loodusharidusest. 

Viimane on Matsalu kandis tähtis teema, sest rahvuspargi ainuke kool – Metsküla algkool – on justkui suletud, aga tegutseb samas edasi. Metsküla on kool, kus loodusharidust saavad lapsed nii-öelda iseenesest. Neid pole vaja viia kord aastas bussiga loodusekskursioonile häälte, lõhnade, taimede, loomade ja lindudega kohtumist otsima. Metskülas õppivad lapsed on kogu aeg sellel ekskursioonil. 

Silvia Lotmaniga vestles Rohegeeniuse toimetaja Ivar Soopan.

Festival toimub 20.-24. septembril Lihulas ja kuni 1. oktoobrini linastuspaikades üle Eesti.

21. korda peetav rahvusvaheline loodusfilmide festival toob Eestisse nii filme kui ka filmitegijaid üle kogu maailma. MAFF-ile esitati sel aastal 1218 viimase kahe aasta jooksul valminud loodusfilmi, millest lõpp-programmi valiti ligi 50.

Lisaks filmikavale toimub Lihulas festivali ajal ka palju muud mälumängust mitte midagi tegemise töötoani. 22. september on festivali välialal ka Jarek Kasari kontsert ning 23. septemberil toimub taskuhäälingute eriprogramm, kus saab osaleda kolme keskkonnasaate salvestusel. 

Festivali eestvedaja Silvia Lotman on õnnelik, et MAFF on näidanud oma võimekust rahvusvahelise filmifestivalina. “On väga häid ja mõtlemisainet pakkuvaid filme nii Eestist kui ka mujalt maailmast. MAFF-il linastub sel aastal neli Eesti filmi, lisaks maailmaklassi kuuluvad loodusfilmid Soomest, Rootsist, Vientamist, Lõuna-Koreast ja mujaltki. Mitmele linastusele tulevad kohale ka filmide autorid, mis näitab festivali olulisust rahvusvahelisel tasandil,” rääkis Lotman.

MAFFil linastuvad võistlusfilmid kahes kategoorias: “Loodus” ning “Inimene ja loodus”. Võitjad valib välja ekspertide žürii.

Matsalu loodusfilmide festivali ja kõrvalürituste kavaga on võimalik tutvuda kodulehel www.matsalufilm.ee ning kõige operatiivsemalt olla kursis Facebooki kaudu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.