Looduses liikumine

Kuus Eesti rada, kus saad jõuluajal suusarõõme nautida

Kes otsib, leiab alati väärt koha suusatamiseks.Foto: Pärnu Postimees / Scanpix

Kui piparkoogid-verivorstid on söödud, on õige aeg end veidi liigutada ja suunduda suusarajale. Suusatada saab nii Tallinnas kui ka Otepääl.

Otepää piiril asuvas Tehvandi spordikeskuse 2,6 kilomeetrist rada katab 50-60 sentimeetri paksune tehislumi. Sõita saab nii klassika- kui ka vabatehnikas. Rajavalgustus töötab kella üheksani õhtul. Spordivarustust on võimalik laenutada Tehvandi peahoone lähedal asuvast Fan-Spordi spordivarustuse laenutusest, mille leiad Karupesa hotellist.

Tallinnas asuvale Nõmme-Harku terviserajale on tehtud kilomeetrine osaliselt ööpäev läbi valgustatud suusarada, millel saab praktiseerida vabatehnikat. Lumikate on 30-40 sentimeetrit paks. Varustust saab laenutada spordikeskusest.

Värska tervisekeskuses saab suusatada 500meetrisel ringil. Lumikate on 50 sentimeetri paksune. Rada on valgustatud poole neljast poole kümneni õhtul.

Põltsamaal asuva Kuningamäe terviseraja 800meetrisel kunstlumest ringil saab harrastada klassikat. Lund on poole meetri jagu. Valgustatud rajal saab sportida üheksani õhtul.

Rõuge vallas asuva Haanja puhke- ja spordikeskuse 1,2 kilomeetri pikkusele teele on sisse sõidetud nii klassika kui ka uisutehnika rajad. Valgustus lülitatakse välja kell üheksa õhtul. Lumikatte paksus on 50-60 sentimeetrit.

Põlva külje all Orajõe külas asuv Mammaste tervisespordikeskuse 1,4 kilomeetri pikkusel rajal saab sõita klassikas. Kunstlume paksus on 40-50 sentimeetrit. Valgustatud rajal saab suusatamist nautida kella üheksani õhtul. Vajadusel saab laenutada suusavarustust.

Rohkem infot leiad Terviseradade kodulehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.