Esmaspäeval on teedel suur libeduse oht, nädala jooksul lisandub lund

F: Pixabay

Transpordiameti teate on esmaspäeval teedel suur libeduse oht. 

Varahommikul on põhi- ja tugimaanteed soolamärjad või niisked. Sõiduradade vahel esineb lund ja soolalumesegu. Paiguti üle Eesti sajab vähest lund. Kohati võib sadada nõrka jäävihma ja olla udu. Temperatuurid on miinuspoolel. Teepinnad on libedad! 

Päeval kerge lumesaju võimalus püsib. Võib esineda ka udu. Õhutemperatuur päeva jooksul tõuseb, kuid jääb mandril miinuskraadidesse. Teedel on suur libeduseoht.

Sünoptik Kairo Kiitsak teatas, et prognoositav sademete hulk selleks nädalaks varieerub ilmamudelite lõikes väga palju, mis on paratamatus, aga on näha, et sademeid on omajagu oodata.

“Lumevaip muutub iga järgneva päevaga paksemaks,” märkis ta. “Illustreerimiseks on valitud kaks mudelit ja asukohaks on Eestimaa süda. 10-20 cm on täiesti reaalne, võib-olla rohkemgi. Lumised ilmaolud panevad proovile nii autojuhtide sõiduoskuse kui ka talvise teehoolduse.”

Eesti eri paigus juhtus pühapäeval kuus rasket liiklusõnnetust, milles said kokku vigastada 14 inimest ja üks hukkus. Mitmel pool olid keerulised teeolud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.