Alanud nädala ilm: krõbe külm ja lumi vahelduvad vihma, lörtsi ja tugeva tuulega

Foto: Pexels.com

Nelja päeva ilmaprognoos näitab, et kõige külmem ilm on öösel vastu kolmapäeva, mil õhutemperatuur langeb kohati -12 kraadini. Kõige heitlikum ilm on kolmapäeval, mil külmakraade võimendab tugev tuul.

Täna on saartel pilves, mandril muutliku pilvisusega ilm, õhtul pilvisus tiheneb. Saartel sajab kohati vähest lund või lörtsi. Puhub valdavalt idakaare tuul, põhjarannikul ka lõunakaare tuul 1-7, saarte rannikul 3-8, puhanguti kuni 12 m/s. Õhutemperatuur on 0..-4, saartel kohati kuni +2°C.

Saabuval ööl sajab kohati vähest lund. Puhub muutliku suunaga tuul 2-7 m/s. Õhutemperatuur on -3..-9, saarte rannikul kohati 0°C.

Homme päeval sajab kohati vähest lund, saartel ka lörtsi. Puhub valdavalt põhjakaare tuul 2-8 m/s. Õhutemperatuur on 0..-5, saartel ja läänerannikul 0..+2°C. Öösel sajab vähest lund. Õhutemperatuur on -6..-12, rannikul kohatu kuni -2°C.

Kolmapäeva päeval sajab vähest lund. Õhtul jõuab saartele tihedam lume- ja lörtsisadu, mis levib edasi mandrile. Tuul pöördub lõunasse ja edelasse ning päeva jooksul tugevneb 6-12, puhanguti 15, saartel ja rannikul 12-16, puhanguti kuni 22 m/s. Õhutemperatuur on -1..-6, õhtul tõuseb saartel ja läänerannikul 0..+3°C-ni.

Öösel vastu neljapäeva on pilves ilm. Tihe lume- ja lörtsisadu levib saartelt üle maa ida suunas, Lääne-Eestis läheb sadu üle vihmaks ja hommikul hõreneb. On jäiteoht. Puhub lõuna- ja edelatuul 6-12, puhanguti 15, saartel ja rannikul 12-16, puhanguti kuni 24 m/s, pärast keskööd pöördub saartelt alates loodesse ja nõrgeneb veidi. Öö hakul on õhutemperatuur -2..-8, saartel ja läänerannikul 0..+3°C, hommikuks tõuseb.

Neljapäeva päeval sajab mitmel pool vihma, lörtsi ja lund. Puhub loodetuul 5-11, rannikul puhanguti 15 m/s, pärastlõunal nõrgeneb läänekaare tuul 2-8 m/s. Õhutemperatuur on +1..+5°C.

Allikas: Ilmateenistus

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.