Läheb külmaks: uue aasta esimesel ööl on Eesti eri nurkades õhutemperatuuri vahe ligi 20 kraadi

Foto: Jim Wilce / Pexels.com

1. jaanuari öösel langeb idapoolsetes maakondades õhutemperatuur kohati -23 kraadini. Saartel ja läänerannikul on samal ajal vaid kuni 5 kraadi külma.

Uue aasta esimesel ööl on vahelduva pilvisusega olulise sajuta ilm. Puhub kirde- ja idatuul 3-9, rannikul puhanguti 14 m/s, näitab ilmateenistuse prognoos.

Esmaspäeva, 1. jaanuari päeval on õhutemperatuur -10..-19, saartel kuni -6°C. Edela poolt alates pilvisus tiheneb. Saartel sajab pärastlõunal lund. Puhub idatuul 5-11, rannikul puhanguti 15, saarte rannikul kuni 17 m/s.

Viimastel päevadel enne aastavahetust on aga üsna pehme talveilm.

Reede päeval sajal aeg-ajalt lörtsi ja vihma. Paiguti on udu. Puhub lõunakaare tuul 2-8, puhanguti kuni 11, Lääne-Eesti saartel ja rannikul lõuna- ja edelatuul 5-12, hommikupoolikul puhanguti kuni 17 m/s. Õhutemperatuur on 0..+6°C.

Laupäeva päeval sajab mitmel pool vihma ja lörtsi, Põhja-Eestis ka lund ning õhtu poole tuiskab. Kohati on udu. Puhub muutliku suunaga tuul 2-8, õhtuks pöördub põhja ja kirdesse ning tugevneb mandri põhjaosas 5-10, rannikul puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on 0..+3, Põhja-Eestis langeb õhtul 0..-4°C-ni.

Pühapäeval sajab kohati lund, põhjarannikul tuiskab. Enne keskööd tuleb saartel ja lõunapoolsetes maakondades ka vähest lörtsi ja vihma. Puhub kirde- ja põhjatuul 4-10, põhjarannikul puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on -1..-8°C.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.