Lähipäevil tuleb kuni 20 kraadi külma

Foto: Pixabay

Ilmateenistuse prognoosi järgi tuleb lähipäevil kuni 20 kraadi külma. 

Neljapäeva öösel on enamasti pilves ilm. Öö hakul on lumehooge laialdaselt ja tuiskab, pärast keskööd sajuhood hõrenevad. Tuul pöördub loodesse ja põhja, Lõuna-Eestis ka läände ning puhub 4-10, rannikul puhanguti 15, öö hakul kuni 18 m/s. Hommikuks tuul nõrgeneb. Külma on 3-9 kraadi.

Päeval loode poolt alates pilvisus hõreneb. Ennelõunal sajab kohati kerget lund. Puhub loode- ja läänetuul 3-9 m/s, õhtuks mandril vaibub, saartel pöördub edelasse ja lõunasse ning tugevneb veidi. Õhutemperatuur on vahemikus 0 kuni -5 kraadi ja õhtul see langeb.

Reede öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Tuul pöördub läänekaarest lõunakaarde ja puhub 3-8, saartel puhanguti 12 m/s. Külma on saartel 3-9, mandril 10-15, kohati kuni 20 kraadi.

Päeval on muutliku pilvisusega olulise sajuta ilm. Puhub lõuna- ja kagutuul 4-10, saartel puhanguti 14 m/s. Õhutemperatuur tõuseb vahemikku 0 kuni -6 kraadi.

Laupäeva öösel pilvisus tiheneb. Lõuna-Eestis hakkab lund sadama ja sadu laieneb edasi põhja poole, ühtlasi tuiskab. Kagu- ja idatuul tugevneb 5-10, puhanguti 14, rannikul 18 m/s. Külma on 5-10, Põhja-Eestis kuni 14 kraadi.

Päeval on pilves ilm. Sajab lund ja tuiskab. Puhub ida- ja kirdetuul, saartel pöördub põhja 7-12, puhanguti 15, rannikul kuni 20 m/s. Külma on 1-7 kraadi. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.