Lumesadu on muutnud teeolud keeruliseks, lähipäevil läheb külmemaks

F: Pixabay

Teisipäeva varahommikul on riigiteed Kesk-, Põhja-, Ida- ja kohati ka Lääne-Eestis lumised, teedel esineb ka tuisuvaalusid. Transpordiamet soovitab juhtidel oma sõidud hoolikalt läbi mõelda ja võimaluse korral need edasi lükata, kuna teeolud on keerulised.

Kesk-Eestist alates põhja poole on lumesadu väga intensiivne ja sadu jätkub. Tihedas sajus on nähtavus piiratud ja liiklustingimused halvad. Kõrvalmaanteedel võib esineda tuisuvaalusid ja teed on raskesti läbitavad. Sõidukiirused on ka põhimaanteedel raskete olude tõttu tavapärasest palju madalamad ning arvestada tuleb oluliselt suurema ajakuluga.

Lõuna pool Eestis on teekatted sõiduradade vahel lumised ja kohati ka jäised.  Lõuna-Eestis tugevneb hommikul edela- ja läänetuul puhanguti 15-20 m/s, Liivi lahe ääres puhanguti kuni 23 m/s. Puhangute piirkondades võib teedele langeda puid ja oksi.

Transpordiamet soovitab praeguste ilmaoludega liiklemist vältida. Prognoosi kohaselt taandub sadu alles keskpäeva paiku. Kui sõitu hilisemaks ajastada pole võimalik, siis tuleb sõidukijuhil olla äärmiselt ettevaatlik ja valida teeoludele vastav sõidustiil. Lubatud suurim sõidukiirus ei ole liiklejatele kohustuslik. Tuisusel maanteel liigeldes tuleb hoida ohutut pikivahet ning vältida möödasõite.

Tee- ja sõiduolusid saab jälgida portaalist Tarktee.ee.

Nädala lõpu poole tuleb kuni 20 kraadi külma

Ilmateenistuse prognoosi järgi läheb ilm lähipäevil aina külmemaks ning nädala lõpus on oodata kuni 20 miinuskraadi. 

Kolmapäeva öösel on pilves selgimistega ilm. Lumehood levivad loodest kagusse, rannikul sajab kohati ka lörtsi. Puhub põhja- ja loodetuul 4-10, Lääne-Eesti saartel ja rannikul puhanguti 15 m/s, hommikuks pöördub tuul läänekaarde ja nõrgeneb. Õhutemperatuur on vahemikus -1 kuni -6 kraadi, saartel -2 kuni +1 kraadi. Päeval on peamiselt pilves ilm. Mitmel pool on lumehooge. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s, õhtuks pöördub idakaarde 4-9, rannikul puhanguti 12 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus 0 kuni -5 kraadi.

Neljapäeva öösel on pilves selgimistega ilm. Kohati sajab lund ja tuiskab. Ida- ja kirdetuul tugevneb 7-13, saartel ja rannikul 10-15, puhanguti 20 m/s. Õhutemperatuur langeb saartel -2 kuni -8 kraadini, mandril -8 kuni -15 kraadini. Päeval on muutliku pilvisusega ilm. Põhja-Eestis sajab kohati lund ja tuiskab. Puhub kirdetuul 7-13, saartel ja rannikul 10-15, puhanguti kuni 20 m/s, õhtu poole nõrgeneb. Külma on 5-11 kraadi. 

Reede öösel on muutliku pilvisusega ilm. Kohati sajab lund, rannikualadel võib tuisata. Puhub valdavalt kirdetuul 3-9, rannikul puhanguti 12-15 m/s. Külma saartel 4-9, mandril 8-14, Ida-Eestis kuni 20 kraadi. Päeval on muutliku pilvisusega ilm. Kohati sajab lund, võib olla pinnatuisku. Puhub idakaare tuul 3-8, rannikul puhanguti kuni 12 m/s. Lääne-Eestis on külma 5-12, Ida-Eestis 12-18 kraadi. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.