Märgatud looduses

Viljandi koolilapsed leidsid lume alt jänesepojad

Viljandist leitud jänes. Foto: Keskkonnaamet

Jänes poegib meie kliimas mitu korda ning osal jäneseemandatel on käes juba esimene partii poegi. Viljandi ühe koolimaja tagant leidsid lapsed jänesepojad, kes tuli viia metsloomade taastuskeskusse.

Huvi väikeste jänesebeebide vastu oli nii suur, et rahust ja vaikusest pesapaiga läheduses polnud enam juttugi, teatas Keskkonnaamet Facebookis. Nii helistas kooliõpetaja abi saamiseks Keskkonnaametisse, sest liigse uudishimu tõttu hätta jäänud jänesebeebid tuli pesast ära viia.

Praegu kosuvad loomakesed juba ameti koostööpartneri Imeloomade Seltsi juures.

Keskkonnaamet tuletab meelde: kui leiad loomapoja, siis ära teda puutuma mine.

Jäneseema käib oma poegi toitmas väga ettevaatlikult, sageli ainult korra ööpäevas. Kuigi leitud jäneselapsed võivad tunduda üksikud, see enamjaolt nii ei ole ja loomakestega on kõik hästi. Jäneseema tuleb hämaruses tagasi neid toitma. Kui tema jänesesüda arvab, et piirkond ei ole turvaline, peidab ta pojad uude kohta. Praegu haavikuemand kahjuks nii toimetada ei jõudnud.

Metsloomapoega ei tohi puutuda, silitada, sülle võtta ega teda pikemalt vaatama jääda. Koju kaasa võtta neid samuti ei tohi. Üksi jäänud loomakese vanemad ei naase ta juurde enne, kui inimene on poja juurest minema läinud. Alles siis saab looduse loomulik elu jätkuda.

Selgelt vigastatud või näiteks kuhugi kinni jäänud metsloomast teata riigiinfo telefonil 1247. Vajadusel saavad siis spetsialistid teda õigel viisil aidata, siiski on kõige parem, kui loomalaps kasvab oma ema hoole all.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.