Angaaripõleng Maardus tekitas musta suitsupilve

Põlengust tekkinud must suits. Foto: Päsäteamet

Maardus puhkes esmaspäeva lõuna paiku angaaris tulekahju, kust levib palju musta suitsu. Päästjatel võib põlengu kustutamiseks kuluda veel mitu tundi.

Kell 12.30 teatati häirekeskusele, et Maardus Lao tänaval põleb angaar lahtise leegiga, edastas Põhja päästekeskuse pressiesindaja. Must suitsupilv levib Maardu järve suunas.

Päästetööd alustati kolmes töölõigus ning kõrgendatud riskikeskkonnas. Kuna laohoones on hoiul ka plahvatusohtlike ainete mahutid, muudab see kustutustööd keerulisemaks. Päästetööde juhi esialgse prognoosi kohaselt võib tulekahju kustutamiseks kuluda veel vähemalt viis tundi.

Põlengu tõttu pole keegi tõsisemalt viga saanud. Ühel töötajal hakkas sündmuskohal paha ning kiirabi võttis ta oma hoole alla.

Tulekahjult levib palju musta suitsu, mis peamiselt levib Maardu järve suunas. Vähemal määral on suitsulevik jõudnud ka Vana-Narva maanteele ja Peterburi teele. Ka sealsetel elanikel palutakse suitsus viibimist vältida ning hoida kodude uksed ja aknad suletuna. 

Hetkel on liiklus Maardus Lao tänaval ja Põhjaranna teel häiritud ning neis piirkondades palub päästeamet liiklemist vältida. 

Tulekahjule reageerisid päästemeeskonnad Assakult, Tallinna kesklinna komandost, Koselt, Keilast, Lasnamäelt, Muugalt, Nõmmelt ja Piritalt ning vabatahtlikud päästjad Arukülast ja Tõdvalt.

Täiendatud: Kella 17 teatas Päästeamet Twitteris, et tulekahju on lokaliseeritud, järelkustutustööd jätkuvad. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.