Uudis

Covidi kampaaniaraha läheb energiasäästmise selgitustööks

Säästupirnid. Foto: Pixabay

Valitsus kiitis neljapäeval heaks otsuse muuta sihtotstarbelise reservi vahendite eesmärki ja suunas COVID-19 kampaaniast üle jäänud 107 567 eurot energiasäästu kampaania rahastamiseks.

Raha suunatakse riiklikku energiasäästukampaaniasse “Koos saame energiakriisiga hakkama!“, mis julgustab inimesi, ettevõtteid ja teisi organisatsioone igapäevaste tegevuste toel energiat säästma, teatas valitsuse pressiesindaja.

Kampaania juhib tähelepanu, et lihtsate tegevustega on võimalik säästa energiat ning teadlik tarbimine aitab kokku hoida kulusid. Venemaa rünnak Ukrainale on põhjustanud keerulise energiajulgeoleku olukorra. Energia säästmine on üks kiirematest ja tõhusamatest viisidest selle leevendamiseks ja raha säästmiseks. Energiakriisiga ei tegele ainult Eesti, vaid riigid kogu Euroopas julgustavad oma inimesi säästma, et ühiselt leevendust leida ja sellest kriisist välja tulla.

Kampaania kutsub üles kas või ühe lihtsa tegevusega energiat säästma, teadlikult tarbima ja sellega ka kulusid kokku hoidma. Eesti majapidamiste energiatarbimine väheneks kokku kuni kaheksa protsenti juhul, kui kõik inimesed järgiksid kasvõi viit lihtsat soovitust – vähendavad võimalusel toatemperatuuri ühe kraadi võrra, piiravad sooja vee tarbimist ühe liitri võrra, eemaldavad kasutult vooluvõrgus olevad seadmed ja lühendavad ekraanide, seal hulgas teleri vaatamise aega.

Lisaks üleskutsele anda oma panus energiasäästu, on riigi poolt välja töötatud elektri universaalteenus ja automaatsed energiahüvitised, millega inimesi ja majapidamisi sel küttehooajal toetatakse.

Teave energiasäästumeetmete kohta koos kampaaniamaterjalidega on koondatud veebilehele hoiamekokku.info.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.