Uudis

Ettevõtete ostetud taastuvenergia tegi rekordhüppe

Sunly Sroczkówi päikesepark. Foto on illustreeriv.Foto: Sunly

The Guardian vahendab, et taastuvenergia soetamine ettevõtetele on viimase kahe aasta jooksul kolmekordistunud. Suurim ostja on Google.

Google, Facebook, Amazon ja Microsoft, kes peavad suuri andmekeskusi ülal hoidma, on suurimad taastuvenergia ostjad. BloombergNEF andmetel on ülemaailmsed ettevõtted viimase 12 aasta jooksul ostnud piisavalt puhast energiat, et katta ära Poola või Vietnami energiavajadus.

Google allkirjastas eelmisel aastal taastuvenergia leppe, mis on väärt kaks miljardit ja seega ettevõtluse ajaloo suurim. See hõlmab 18 eraldi kokkulepet erinevate varustajatega. Google puhta energia portfoolio kasvab seega 40 protsenti andes ettevõttele ligipääsu 1,6 gigavatile energiale. See on võrdväärne umbes miljoni päikesepaneelidega kaetud katusega.

Eelmisel aastal ostsid sada ettevõtet 23 riigis 19,5 gigavatti taastuvenergiat. See on 40 protsenti kõrgem eelmisel aastal püstitatud rekordist. Taolised suured energia ostulepingud olid eelmisel aastal hinnanguliselt väärt 20-30 miljardit dollarit. Seega moodustasid need maailma taastuvenergia turu investeeringutest kümme protsenti.

Suurte energia ostulepingute turg on jõudsalt kasvanud eelkõige Põhja-Ameerikas, aga ka Euroopas ja Ladina-Ameerikas. Eestis on samuti näha ülemaailmset puhtasse energiasse investeerimise trendi. Eelmisel aastal sõlmisid 33 Eesti tehnoloogiaettevõtet kokkuleppe saada 2030. aastaks kliimaneutraalseks.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.