Uudis

Goodyeari väitel võimaldab nende uudne rehvitehnoloogia märkimisväärset kütusesäästu ja vähendab heitmeid

F: Goodyear

Rehvitootja Goodyear teatas, et toob turule kütusesäästliku ja kauakestva rehvide tootesarja, mis võimaldab transpordiettevõtetel kärpida veoki kohta ligi tonni jagu CO2 heitmeid aastas.

„Goodyear-i värske tehnoloogia võimaldab ka väiksematel maanteedel ja asulavahelistel teedel ja linnatänavatel saavutada kiirteedel liiklemisega võrreldavat kütusesäästu.  See rehvitehnoloogia on efektiivne ja kauakestev võimaldades ühest küljest piirata heitmeid kuid pakkudes samas suurepärast juhitavust, pikaaegset töökindlust ja suurt läbisõitu,“ ütles Goodyeari Põhjala ja Baltikumi kommertssegmendi turundusjuht Hindrek Pikk.

Siiani tuli transpordisektoris rehvide puhul sageli valida vastupidavuse, pika läbisõidu või kütusesäästlikkuse vahel, kuid FUELMAX ENDURANCE sari aitab selle dilemma masinaparkide haldajate jaoks välistada. Nimelt ei sõltu rehvidest olenev kütusesäästlikkus või vastupidavus enam sellest, kas auto sõidab suurtel sirgetel magistraalidel või liikleb väiksematel kõrvalteedel.

„2% vähem CO2 heitmeid tähendab veoki kohta aastas ühe tonni vähem CO2 heitmeid ja 400 liitrist kütusesäästu. Kui näiteks 100 sõidukit vahetavad C-märgisega rehvid B-märgisega FUELMAX ENDURANCE’i vastu, siis on seeläbi võimalik aastas vähendada CO2 heitmeid 100 tonni võrra ja säästa 40 000 liitrit kütust. See on arvestatav kokkuhoid ühe masinapargi jaoks, aga kui korrutame sõidukite ja sõidukiparkide arvu Euroopas, siis on mõju märkimisväärne,“ selgitas Pikk.

Uue seeria arendustöös oli inseneride peamiseks väljakutseks ühendada omavahel vastandlikud omadused – kütusesääst, läbisõit, veojõud ja vastavus eri teetingimustele. Olemuslikult põhineb uue tooteseeria arendus Goodyeari varasematel tehnoloogilistel lahendustel, kuid juht- ja veotelje jaoks kohandatud uuendused aitavad varem kiirteedel saavutatud kütusesäästlikkuse üle kanda ka erinevat tüüpi kõrvalteedele.

Juhttelje rehv FUELMAX S ENDURANCE kombineerib Goodyeari ribitehnoloogiaga IntelliMax Rib 5 või 6 ribiga disaini nutika ribijaotuse ja soonegeomeetriaga. Rehviõlgadesse paigaldatud jäigastus aktiviseerub veeremisel ning teeb rehvi tugevamaks. See vähendab rehvi kulumist keerulisematel kõrvalteedel, kus sagedased peatumised-kiirendused, äärekivid, manöövrid ning pidurdused tekitavad rehvidele lisakoormust.

Juhtteljerehvide sügavam turvis kasvatab rehvi kontaktpinda teega, tagades seeläbi parema haarduvuse ka rehvi elutsükli lõppfaasis. Uuenduslik madala energiakaoga turvisesegu vähendab juhttelje koormusest põhjustatud kuumenemist. Teatud juhtteljerehvide külgseintes kasutatakse ka spetsiaalset rehvisegu, mis aitab veelgi kärpida heitmeid ja kütusekulu, sest see piirab külgseina painduvust ja deformatsiooni kõrvalteedel manööverdades.

Veotelje rehvi uuenduslikule turvisesegule lisaks on rehvis välja arendatud spetsiaalne kõvenemisprotsess, millega optimeeritakse veeretakistust veelgi. Sihtotstarbeline turvisedisain tähendab suurel hulgal sügavaid mustrielemente, sügavaid kesksooni ja rohkem haarduvaid servi, mis parandavad kontakti teega ja aitavad vett rehvimustrist tõhusamalt välja juhtida. 

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.