Uudis

KIK avas ressursitõhususe projektide 3,5-miljonise taotlusvooru

Ringmajanduse programmi eelarve on 4,1 miljonit eurot, millest indikatiivselt 3,5 miljonit eurot on planeeritud ettevõtete ressursitõhususe toetamiseks.Foto: Shutterstock

Kuni 16. märtsini saavad ettevõtted Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) keskkonnaprogrammi taotlusvoorust küsida ka toetust ressursitõhusateks investeeringuteks,milleks onplaneeritud ligi 3,5 miljonit eurot.

“Kui struktuurivahendite ressursitõhususe taotlusvoorus on ettevõtete tegevusalad määratletud Eesti Majanduse Tegevusalade Klassifikaatoriga (EMTAK), siis selles taotlusvoorus seda piirangut ei ole,”ütles KIK-i toetuste ja teenuste osakonna juht Antti Tooming pressiteates.

“Samas kehtib nõue, et ettevõttel oleks tehtud nõuetekohane ülevaatlik või detailne ressursiaudit. Sama kehtib ka struktuurivahenditest toetuse taotlemisel,” lisas ta. Oodatud on projektid tööstuses, ehituses või teeninduses.

Investeeringutoetuse maksimaalne osakaal abikõlblikest kuludest projekti kohta on 50 protsenti, kuid tegelik toetusprotsent sõltub riigiabi reeglitest. Toetuse summa ühe taotluse kohta on 200 001 kuni 500 000 eurot. Kevadel avatavas Euroopa Liidu struktuurivahenditest toetatava ettevõtete ressursitõhususe taotlusvoorus saab maksimaalne toetuse summa olema 200 000 eurot.

Ringmajanduse programmi eelarve on 4,1 miljonit eurot, millest indikatiivselt 3,5 miljonit eurot on planeeritud ettevõtete ressursitõhususe toetamiseks. Projektide hindamisel moodustatakse pingerida, mis lähtubprojekti vajalikkusest, teostatavusest, jätkusuutlikkusest ja keskkonnakaitselisest mõjust, sealhulgas projekti näitajatest, milledeks on ressursitootlikkuse kasv, ressursikasutuse paranemine ja projekti kuluefektiivsus.

Taotluste esitamine käib andmesüsteemi KIKAS kaudu kuni 16. märtsini. Taotlusvooru infopäevad toimuvad 18. veebruaril Tartus Dorpati hotellis ja 20. veebruaril Tallinnas Park Inn hotellis.

Rahastusotsuse saanud projektid selguvad selle aasta jaanipäevaks. Toetuse taotlemine toimub keskkonnaministri määruse “Keskkonnaprogrammist toetuse andmise kord ja tingimused” alusel. Toetuse töötas välja keskkonnaministeerium.

Keskus soovitab ettevõtjatel enne taotluse koostamise alustamist võtta KIK-iga ühendust, et selgitada välja võimalused toetuse saamiseks.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses