Uudis

Mida ei tohi kindlasti teha, kui märkad metsateel armast metsloomapoega?

Foto: Unsplash

Kevadel, kui loomadel on poegimisaeg, hoidu looduses matkates pisikese loomapoja paitamisest, sest ema hülgab lapse, kui tunneb inimese lõhna.

Eesti Metsloomaühing tuletab meelde, et looduses jalutades peaksid hoiduma pisikese loomapoja – näiteks jänese või hülge – katsumisest. Tema puudutamine on lubatud vaid juhul, kui looma ähvardab mõni oht või ta on vigastatud.

Kui inimese lõhn peaks siiski mingil moel loomapoja külge sattuma, hõõru teda kergelt mullaga ja jäta loomake samasse kohta, kus sa ta avastasid, sest ema tuleb õhtul pärast enda toimetamisi lapsele järele.

Kui järgmiseks hommikuks pole poega samas asukohas, on temaga kõik korras ja muretsemiseks pole põhjust. Vastasel juhul on ema siiski suure tõenäosusega poja vale lõhna pärast hüljanud või on temaga midagi juhtunud. Sellisel juhul pöördu küsimustega Eesti Metsloomaühingu poole, kes juhendab, mida teha, aidates selgusele jõuda, kas loomapoeg vajab abi.

Ka ei tohi looma- või linnupojale piima anda, sest see tekitab gaase ja kõhulahtisust. Igal loomaliigi emasel on erinev piimalaktoosi tase ja koostis, seetõttu ei sobi tavakaupluses ning loomapoes müüdav piim ja piimapulber metsloomale.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.