Uudis

Päästetud oravapojad Trips, Traps ja Trull taastuvad Paides

Päästetud oravapojad.Foto: Virge Võsujalg

Eile õhtul võttis üks loomasõber ette 55kilomeetrise sõidu, et toimetada kindlasse kohta kodumaja katuselt alla kukkunud oravapojad.

Rapla loomasõber toimetas karbi oravapoegadega Paidesse Eesti Metsloomaühingu Järvamaa piirkonnajuhti Virge Võsujala hoole alla. Kuigi oravatel olid karvad seljas ja silmad avanenud, poleks nad iseseisvalt hakkama saanud.

Selles karbis toimetati orvapojad Paidesse. Foto: Virge Võsujalg

“Oravaema tuleb tagasi umbes poole tunni, soojema ilma puhul ühe tunni jooksul,” ütles Võsujalg. “Kauem pole mõtet oodata, sest pojad alajahtuvad ja siis on palju raskem nendega edasi toimetada.” Kuna inimene võttis oravapojad paljaste kätega sülle, jäi lõhn neile külge, see aga peletab ema eemale. 

Pesa asukoht oli teadmata ja pojad hammustasid ning küünistasid loomasõpra, seetõttu pidi väikesed tegelased Paidesse toimetama.

Päästetud oravapojad. Foto: Virge Võsujalg

Võsujala sõnul on edasine plaan saada pojad, kellel on nüüd kõlavad nimed Trips, Traps ja Trull, sööma ja nad üles kasvatada. “Olen neile nii-öelda emmeks, kuni nad mind vajavad,” ütles ta. “Nad jäävad minu hoole alla seni, kuni piimatrall on läbi.” 

Seejärel kolivad Trips, Traps ja Trull välipuuri, kus nad õpivad hüppama. “Kui see saab selgeks, jääb uks avatuks ja nad saavad käia puurist välja ja tulla tagasi, kuni vajavad lisatoiduga abi,” sõnas Võsujalg. “Siis on nad vabad, et tulla ja minna siis, kui soovivad.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.