Uudis

Reedel tuleb olla valmis jäävihmaks

F: Pixabay

Selle nädala reedeks on antud jäävihma hoiatus. Jäävihm on talvel üks ohtlikumaid ilmanähtusi, mis muudab minutite jooksul teed libedaks. Jäävihm tekitab ka elektriliinidele lisakoormuse ja põhjustab elektrikatkestusi.

Lähipäevil tuleb kinnistuomanikel olla kohusetundlik ja kõigil liiklejatel olla tähelepanelik ning ilmaga arvestada, valides õiged kiirused, distantsid, rehvid ja jalanõud.

Lumekoristus Tallinnas keskendub praegu lume väljaveole nii magistraal- ja kõrvaltänavatelt kui ka hoovidest. Autojuhid peaksid sellega seoses järgima ajutisi liiklusmärke, mis hõlbustavad lumekoristust. Praegu on linnas igapäevaselt rakendatud 150 tehnikaühikut ja peaaegu 40 käsitsi lund koristavat brigaadi, kes koristavad lund ülekäiguradadel ja ühissõidukipeatustes.

Erilist tähelepanu peaksid nii jalakäijad kui ka majaomanikud pöörama katuseräästaste alla tekkivatele ohtlikele jääpurikatele. Ohtlikest jääpurikatest tuleks telefonil 14410 teavitada munitsipaalpolitseid, kes saab võtta ühendust kinnistuomanikega, et juhendada, kuidas jääpurikaid eemaldada ja jalakäijaid kaitsta. Kui kinnistuomanik jääb kättesaamatuks, saab munitsipaalpolitsei piirdelindiga kõnniteedel liikujaid ohust eemale suunata.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.