Uudis

Ropendavad ja üksteise vägisõnade peale naervad papagoid tekitasid looduspargis paksu pahandust

Pilt on illustreeriv. Ei ole teada, kas need papagoid oskavad ropendada.Foto: Unsplash

Inglismaal Lincolnshire’is asuvas looduspargis elab viis papagoid, kes õpetasid üksteisele halbu trikke ja viimaks hakkasid isegi looduspargi külastajaid mõnitama. Seepeale viidi ebaviisakad linnud viisakate hulka lootuses, et nad unustavad ropendamise.

Et nende mittesünnis kõnepruuk ajab talitajad naerma, andis lindudele vaid hoogu juurde. Nähes, kuidas see inimesi lõbustab, hakkasid papagoid ka ise pärast ropendamist naerma, kirjutas Insider.

See pole esimene kord, kui papagoid õpivad vägisõnad selgeks. Aga loomaaia tegevdirektori Steve Nicholsi sõnul läks asi lõpuks päris käest ära: papagoid naersid ja ropendasid läbisegi.

Asi jõudis nii kaugele, et linnud hakkasid ka looduspargi kundesid narrima. Kuigi see valmistas nalja nii töötajatele kui ka külastajatele, otsustati linnud loodusesõprade vaateväljast siiski senikauaks eemaldada, kuni nad halvast harjumusest vabanevad.

Nicholsi sõnul paigutati ropusuised linnud teiste papagoide hulka lootuses, et nad õpivad ka teistsuguseid helisid tundma. Seejärel viiakse linnud looduspargis igaüks eri kohta, et nad ei saaks üheskoos ropendada ja külastajate üle irvitada.

Viiene lustakas papagoikamp saabus parki selle aasta augustis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.