Täna ja homme toimuvad Toidupanga kevadised toidukogumispäevad

Paide Toidupanga vabatahtlikud COOP Maksimarketis eelmise aasta detsembris. Foto: Eesti Toidupank

Täna ja homme toimuvad Toidupanga kevadised toidukogumispäevad. Kahe päeva jooksul saavad Inimesed annetusi teha 81 kaupluses üle Eesti.

“Iganädalaselt aitavad toidupangad keskmiselt 20 000 inimest, kellest ligi 8000 on lapsed,” ütles toidupanga tegevjuht Piet Boerefijn. “Põhiliselt koosneb toidupanga jagatav toiduabi päästetud toidust, kuid abikomplektis on ka hea säilivusajaga toiduaineid, mida kogume kaks korda aastas toimuvatel toidukogumispäevadel.” 

“Mõistame hästi, et toit on kallimaks läinud kõigi inimeste  jaoks, kuid kutsume siiski häid kauplusekülastajaid üles lisama oma ostukorvi mõne toote, mis võiks puudustkannatavatele inimestele rõõmu valmistada. Ja kui keegi ei tea, mida annetada, siis alati sobib näiteks üks pakk putru või pudel õli,” lisas ta. 

Ettevõtmisega on liitunud valik Coopi, Maxima, Prisma, Rimi ja  Selveri kauplusi üle Eesti. Täpsema poodide loetelu, kus saab 12. ja 13. aprillil annetada, leiab siit. Teavet toiduainetest, mida annetada, näeb siit.

Seekordsed toidukogumispäevad kannavad järjekorranumbrit 37. Heade kauplusekülastajate ja meie tublide vabatahtlike abiga on eelmistel aktsioonidel kogutud kokku ligi 800 000 kilo toitu.

Eesti toidupank on alates 2010. aastast päästnud ja abivajajatele jaganud ligi  29 miljonit kilo toitu ja aidanud seeläbi tuhandeid rasketes majanduslikes oludes elavaid peresid ja üksikisikuid üle terve Eesti.

2023. aastal jagas Eesti Toidupank, mis ühendab 17 maakondlikku toidupanka, abivajajatele kokku 4,7 miljonit kg toitu, mille hulgas ka 500 tuhat kg Euroopa Liidu  ostetud toiduabi. Kõik toidupangad kokku teenindasid ühes nädalas keskmiselt 19 250 inimest, mis moodustab  riigi elanikkonnast 1,5%. Meie abi jõudis ka 3500 Ukraina sõjapõgenikuni, keda abistame iga nädalaselt.

Toidupanka on võimalik toetada annetades Eesti Toidupanga kodulehel või helistades annetustelefonidele:

900 9005 – annetad 2 eurot

900 9010 – annetad 8 eurot

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.