Toidupank kogus nädalavahetusel vabatahtlike abiga üle 30 000 kg toitu

Kadrioru saksa gümnaasiumi noored Torupilli Selveris. Nendest ei jäänud sammugi maha väike vabatahtlik Edith Rahel, kellele need olid juba viiendad või kuuendad toidukogumispäevad. Foto: Eesti Toidupank / Facebook

Möödunud nädalavahetuse toidupanga kevadistel toidukogumispäevadel annetasid head inimesed üle Eesti kokku 30 131 kg toitu puudust kannatavatele inimestele.

Seekordsed Eesti Toidupanga korraldatud, järjekorras juba 37. toidukogumispäevad möödusid väga edukalt. “Me täname kõiki vabatahtlikke panustamise, toiduannetajaid lahkuse ja kauplusi hea koostöö eest! Tänu abistajate panusele saavad toidupangad  inimesi aidata  igas maakonnas ja abivajajatele jagatav toidukomplekt on täisväärtuslikum,” teatas toidupank.

Toidukogumispäevadel osales 81 jaekauplust üle Eesti, kus kahe päeva jooksul andsid oma panuse üle 1200 vabatahtliku. Ettevõtmises lõi kaasa valik Rimi, Prisma, Selveri, Coopi ja Maxima toidupoode.

Kõige suurem kogus toidukaupa annetati Tallinnas ja Harjumaal 18 poes kokku üle 12 000 kg toitu, Tartus ja Pärnus annetasid head inimesed vastavalt üle 4000 kg ja 2000 kg toitu. “Tulemus on suurepärane, eriti kui arvestada  praegust olukorda. Tänu toidukogumispäevadel tehtud toiduannetustele saame aidata paljusid abivajajaid,” ütles Eesti Toidupanga tegevjuht Piet Boerefijn.

Tootegruppidest annetati kõige enam kuivaineid: jahu, pudrumaterjali, makarone, riisi. Teisel kohal olid purgitoidud ja konservid, millest oli toidupankadel ka kõige enam puudus. “Lisame kauplustest nn päästetud toidule neid samu annetatud tooteid, et saaksime abivajajatele mitmekesisemat ja toitvamat toidupakki pakkuda,” ütles Boerefijn.

Eesti Toidupank tegutseb alates 2010. aasta märtsist, et leevendada vaesusprobleemi Eesti ühiskonnas ja võidelda toidu raiskamise vastu. Toidupank on päästnud ja abivajajatele jaganud ligi 29 miljonit kg toitu ja aidanud seeläbi tuhandeid rasketes majanduslikes oludes elavaid peresid ja üksisikuid üle terve Eesti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.