Toidupank kogus kahe päevaga puudust kannatavatele inimestele 35 000 kg toitu

Toidupanga annetuskäru. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja / Scanpix

Möödunud nädalavahetusel toimunud Toidupanga jõulueelsetel toidukogumispäevadel annetasid head inimesed üle Eesti 35 177 kg toitu puudust kannatavatele inimestele.

Seekordsed Eesti Toidupanga korraldatud, järjekorras juba 36. toidukogumispäevad möödusid väga edukalt. “Me täname kõiki vabatahtlikke panustamise, toiduannetajaid lahkuse ja kauplusi hea koostöö eest!” teatas Toidupank. “Tänu abistajate panusele saavad toidupangad  inimesi aidata igas maakonnas ja abivajajatele jagatav toidukomplekt on täisväärtuslikum.” 

Toidukogumispäevadel osales 77 jaekauplust üle Eesti, kus kahe päeva jooksul andsid oma panuse üle 1200 vabatahtliku. Ettevõtmises lõi kaasa valik Rimi, Prisma, Selveri, Coopi ja Maxima toidupoode.

Kõige suurem kogus toidukaupa annetati Tallinnas ja Harjumaal, 18 poes kokku ligi 14700 kg toitu. Tartus ja Pärnus annetasid head inimesed vastavalt 5600 kg ja 3600 kg toitu.

“Tulemus on suurepärane, eriti kui arvestada praegust olukorda. Tänu toidukogumispäevadel tehtud annetustele saame aidata paljusid peresid,” ütles Eesti Toidupanga tegevjuht Piet Boerefijn.

Tootegruppidest annetati kõige enam kuivaineid: jahu, pudrumaterjali, makarone, riisi. Teisel kohal olid purgitoidud ja konservid, millest oli toidupankadel ka kõige enam puudus.

Kuna tulekul on jõulud, siis oli annetuste hulgas rohkesti ka piparkooke ja jõulukomme. “Lisame kauplustest nn päästetud toidule neid samu annetatud tooteid, et saaksime abivajajatele mitmekesisemat ja toitvamat toidupakki pakkuda,” lisas Boerefijn.

Eesti Toidupank tegutseb alates 2010. aasta märtsist, et leevendada vaesusprobleemi Eesti ühiskonnas ja võidelda toidu raiskamise vastu. Hetkel on Toidupanga abivajajate hulk kasvanud ligi 20 000 kliendini nädalas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.