Toidupank aitas eelmisel aastal iga nädal keskmiselt 19 250 inimest, kelle seas oli 3500 Ukraina sõjapõgenikku

Paide Toidupanga vabatahtlikud COOP Maksimarketis eelmise aasta detsembris. Foto: Eesti Toidupank

Kõik Eesti Toidupangad teenindasid eelmise aasta jooksul ühes nädalas keskmiselt 19 250 inimest ehk 1,5% riigi elanikkonnast. Abi jõudis iga nädal ka 3500 Ukraina sõjapõgenikuni. 

2023. aastal jagas Eesti Toidupank, mis ühendab 17 maakondlikku toidupanka, abivajajatele kokku 4,7 miljonit kilo toitu, sealhulgas ka 500 000 kilo Euroopa Liidu ostetud toiduabi. Alates 2010. aastast on Toidupank abivajajatele jaganud ligi 29 miljonit kilo toitu, millest 80% oli päästetud toit.

Toidupank jagas 2023. aastal toiduabi 76 omavalitsuses, kaasatud oli ligi 350 toidupankade vabatahtlikku ja mitusada sotsiaaltöötajat. “Lisaks oleme tänulikud 156 heategevusorganisatsioonile, kelle kaudu jagati veel toidupanga toitu supiköökidele, sotsiaalmajadele, sotsiaalkeskustele, varjupaikadele, lastekeskustele, kogudustele, rehabilitatsioonikeskustele ja paljudele teistele. Näiteks jagasid 21 lasterikaste perede organisatsiooni kokku 904 668 kilo toitu,” teatas Eesti Toidupank.

“Toidupank on väga tänulik oma koostööpartneritele, kelleks on sotsiaalministeerium, kohalikud omavalitsused, kaubandusketid ja eri abifondid, heategevusorganisatsioonid, vabatahtlikud ning eraisikud. Tänu neile on saanud Toidupank tööd teha. Nad on meie tegevust toetanud nii finantsiliselt, toiduannetuste, logistika kui ka vabatahtliku tööga,” lisas Toidupank. 

2023. aastal olid Eestis kõige suuremad toidu päästjad ja annetajad Rimi Eesti Food, Maxima Eesti, Selver, Coop, Prisma Peremarket, Karlskroona, Maag Eesti, Leibur, Saku Õlletehas ja Valio Eesti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.