Täna ja homme saab Toidupanga toidukogumispäevadel annetada 77 kaupluses

Toidupanga annetuskäru. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja / Scanpix

Täna ja homme toimuvad Toidupanga jõulueelsed toidukogumispäevad. Kahe päeva jooksul saavad Inimesed annetusi teha 77 kaupluses üle Eesti. 

“Iganädalaselt aitavad toidupangad keskmiselt 20 000 inimest, kellest ligi 8000 on lapsed,” ütles Toidupanga tegevjuht Piet Boerefijn. “Põhiliselt koosneb toidupanga jagatav toiduabi päästetud toidust, kuid abikomplektis on ka hea säilivusajaga toiduaineid, mida kogume kaks korda aastas toimuvatel toidukogumispäevadel.” 

Ta lisas: “Mõistame hästi, et toit on kallimaks läinud kõigi inimeste  jaoks, kuid kutsume siiski häid kauplusekülastajaid üles lisama oma ostukorvi mõne toote, mis võiks jõulude eel puudustkannatavatele inimestele rõõmu valmistada. Ja kui keegi ei tea, mida annetada, siis alati sobib näiteks üks pakk putru või pudel õli.” 

Ettevõtmisega on liitunud valik Coopi, Maxima, Prisma, Rimi ja  Selveri kauplusi üle Eesti. Täpsema poodide loetelu, kus saab 8. ja 9. detsembril annetada, leiab siit. Valikut toiduainetest, mida annetada, saab vaadata siit.

Seekordsed toidukogumispäevad kannavad järjekorranumbrit  36. Heade kauplusekülastajate ja tublide vabatahtlike abiga on eelmistel aktsioonidel kogutud kokku ligi 800 000 kilo toitu.

Eesti Toidupank tegutseb alates 2010. aasta märtsist, et leevendada vaesusprobleemi Eesti ühiskonnas ja võidelda toidu raiskamise vastu. 2023. aastal on Toidupank abivajajatele jaganud üle 3,7 miljoni️ kilogrammi päästetud ja annetatud toitu. Toidupanga võrgustikus tegutseb erinevates maakonnakeskustes kokku 16 Toidupanka.

Toidupanka on võimalik toetada annetades Eesti Toidupanga kodulehel või helistades annetustelefonidele:

900 9005 – annetad 2 eurot

900 9010 – annetad 8 eurot

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.