Kuula: 17.05 Rohetund #16: Ühekordsed pakendid visatakse ajaloo prügikasti. Need kolm ettevõtet võivad selle ära teha

Vasakul Low imPacki asutaja Kaie Kaas-Ojavere tekstiilijäätmetest valmistatud pakendiga. Ülal Pakoo korduskasutatav pakend. All Bauni korduskasutatav kott. Fotod: Rasmus Kooskora, Gabriel Jaansalu, Pakoo

Rohetunni stuudios olid kolm tulevikku muutvat inimest. Nad kõik on iduettevõtetele hoogu andva programmi ja telesaate Ajujaht 20 väljavalitu seas ja nad kõik tegelevad pakenditega. Õigemini sellega, et kaoksid ühekordsed pakendid, olgu need siis kotid või karbid. 

See on suure keskkonnamõjuga valdkond, mis Eestis ja Euroopas tasapisi muutub, aga üleilmne käitumisharjumus vajab tugevat tõuget. Loodetavasti on nende tõukajate seas just nemad. 

Rohegeeniuse toimetaja Ivar Soopan vestles osaühingu Baun tegevjuhi Ana Jaansalu, Low imPacki asutaja Kaie Kaas-Ojavere ja Pakoo kaasasutaja Karl Erik Vanemaga. Nende loodud korduskasutatavad pakendid on vastupidavad, tarbijasõbralikud ja innovaatilised ning võimaldavad Eesti turult eemaldada aastas kümneid miljoneid ühekordseid tooteid.  

Selleks ei piisa ainult nende tahtmisest. Mida veel vaja on ja mis takistab Eestil olla maailma juhtiv ühekordsete pakendite turult eemaldaja, sellest juttu tulebki.

Low imPack:

Baun:

Pakoo:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.