Elustiil

Eesti Loodusmuuseum on suvel avatud iga päev

Eesti sood loodusmuuseumis.Foto: Eesti Loodusmuuseum

1. juunist on Eesti Loodusmuuseum avatud iga päev kell 11-19. Suvehooajal ootab lisaks püsiekspositsioonile külastajaid näitus “Hirmus armas nahkhiir” ning mõnusaks ajaveetmiseks on uuenduskuuri läbinud muuseumi roheline sisehoov.

Sel suvel on loodusmuuseumi ajutiste näituste saal hirmus armsate nahkhiirte päralt. “Meie näitus on hea võimalus tuttavaks saada nende veidi salapäraste loomadega, keda kohtame nii popkultuuris kui pärimuses, kuid kellega kaasneb ka üksjagu müüte,” ütleb Eesti Loodusmuuseumi direktor Asta Tuusti. “Näitusel saab nahkhiiri uurida kehastudes nii nahkhiireks endaks kui hoopis nahkhiireuurijaks ning tänu sellele jagub avastamist palju,” lisab ta.

“Lisaks tasub kindlasti vaatama tulla ka eelmise aasta lõpus avatud Läänemere elamusnäitust “Tuur Maria unenägu””, kutsub Asta Tuusti kõigi loodusmuuseumisse. “Läänemere elamusnäitus oli vajalik täiendus meie püsiväljapanekutele – lisaks geoloogilisele ajaloole, meie metsade elurikkusele ja salapärastele soodele, saab nüüd tutvust teha ka meie kodumere mineviku, oleviku ja tulevikuga.” 

Sõnum roheportaali peatoetajalt

Aitame sul tulevikuga kohaneda!

Muuda oma ettevõte metsapositiivseks ja süsinikuneutraalseks. Küsi meilt, kuidas muuta oma teenust, toodet või igapäevategevust nii, et saaksid anda maailmale rohkem kui sellelt võtta.

Läänemere audio-visuaalse jutustuse teksti on kirjutanud näitekirjanik Urmas Lennuk, peategelastele on hääle andnud Ülle Kaljuste ja Argo Aadli.

“Meie muuseumi maja on küll ruumilt väike, kuid oleme siia loonud erinevaid ekspositsioonikihte, mis kõik pakuvad palju avastamist,” ütleb Asta Tuusti. Näitustega põhjalikumaks tutvumiseks on olemas veebipõhine audiogiid, liitreaalsuse rakenduse abil saab aga muuta nähtamatut nähtavaks. Lisaks on kõik muuseumi külastajad oodatud vaatama virtuaalreaalsuse filme, mis pakuvad võimalust sukelduda ürgmere põhja, kahaneda rakutasandile või nahkhiirega koos üle sügisese maastiku toitumisretkele lennata. 

Suvehooajaks on uuenduskuuri läbinud ka loodusmuuseumi rohelusest lokkav sisehoov. “Meie hoov on tõesti täiesti ainulaadne, roheline ja mõnus paik vanalinnas, kus on hea veeta lõunapausi, pidada välikontorit või niisama ilma nautida,” ütleb Asta Tuusti. “Hoovist leiab samuti ühe kihi meie väljapanekutest – kõigil huvilistel on võimalus lähemalt tutvust teha meie aia elurikkusega.” 

Loodusmuuseumi hoov on avatud muuseumi lahtiolekuaegadel, iga päev kell 11-19. 

Suvekuud toovad loodusmuuseumi kalendrisse ka mitmeid sündmusi:

  • Koostöös Eesti Rahvakultuuri Keskusega toimub 11. ja 12. juunil jutuvestmisfestival Ööbikuööd, mille programmi mahuvad kontserdid, töötoad, retked ja palju muud põnevat.
  • Eesti Loodusmuuseumi vaatlusala on tänavusel üle-Eestilisel loodusvaatluste maratonil Paljassaare poolsaarel. 12. juunil on vaatlusalal avatud välknäitus, osaleda saab retkedel ning kõik soovijad saavad abi loodusvaatluste läbiviimisel. 
  • Juulikuus stardib taas ülimenukas Suvemuuseum. Suvemuuseum toimub tänavu 5 korda ning osalema on oodatud 6-10-aastased noored loodushuvilised. 
  • 14. augustil jõuavad loodusmuuseumisse Tallinna Vanalinna päevad – nautida saab nii hoovikontserte kui osaleda töötubades.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.