HEA VÕI HALB? Rimi vaatab mu aastast tegevust ja saadab sellest kokkuvõtte

Mitmel korral ostsin puuvilju või kilekotte, palju külastasin kauplusi ja mis nädalapäevadel enim – need on väiksed infokillud, mida Rimi saadab kliendikaardi omanikele.

Leidsin eile e-postkastist Rimi saadetud kirja. Selles olid väljavõtted minu ostuharjumustest ehk 2021. aasta kokkuvõte. Sõbralikus toonis, lustakalt kujundatud.

Näiteks sain teada, kui mitmel korral ostsin puu- ja köögivilju või Rimi kauplustes üle Eesti ostlesin. Kui palju kordi ostsin kilekoti või kasutasin Rimi partnerite pakkumisi. Kui palju kliendikaardiga säästsin, mitut eri toodet ostsin või milline on enimkülastatud pood. 

Tundsin end palju paremini, kui sain teada, et kilekotte olen ostnud vaid 12% külastuskordadest ja see on vähem kui Rimi kliendid keskmiselt, aga meel läks samas mõrudaks, et ostan endiselt veel kilekotte, kuigi kodus on olemas mitu tugevast materjalist kandekotti. Need riiulis seisvad kotid meenuvad alati siis, kui olen juba leti ees. 

On selline ülevaade hea või halb? Hea. Ostlemise statistika on huvitav ja annab võimaluse oma tegevust muuta. Kaupluseketid teavad täpselt, mida ma ostan. Vaevalt et keegi suudab ise peas kokku panna aastase ostustatistika. 

Kui mõnele tundub see lihtsalt kliendi tegevuse jälgimisena, siis tundugu. Seda see ongi ja selleks need kliendikaardid ka loodud on, et kauplused saaks teha täpsemaid otsuseid, teada tarbija harjumustest ja end kohandada. Ka piirkondlikult, sest inimeste harjumused erinevad isegi linnaositi, mitte ainult maa- ja linnaregioonides.

Mind see ei häiri, pigem võiks seesugused isiklikud teavitused olla sagedasemad ja veelgi täpsemad – palju ma aastaga kartuleid ja porgandeid sõin, palju kala ostsin jne.  

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.