Elustiil

Head rohealternatiivid ostuhullusele ja need ei maksa üldse midagi

Foto: Unsplash

50 protsenti all, 70 protsenti odavam… Kui tänast linnapilti vaadata, siis võib ummikute ja ostukeskuste parkimisplatsidel toimuva järgi juba keset päeva arvata, et täna keegi tööd ei tee ja eestlasigi on tabanud musta reede ostuhullus. Kuid meil on sulle pakkuda midagi, mis ei maksa üldse mingit raha, neid tegevusi saad teha täna, homme, ülehomme, ilma et peaksid muretsema selle pärast, kas kuskil parkimiseks kohta on või kas äkki sinust kiirem jõudis soodsa variandini varem.

Kui muretsed, kust sa siis oma jõulukingid saad, kui mitte täna soodsat võimalust kasutades, siis ole rahulik – meiegi soovituste seas on üks selline, mille tulemuseks võib olla lausa kotitäis kinke. Tasuta.

Vali parkimisplatsi asemel park

Sõnum roheportaali peatoetajalt

Aitame sul tulevikuga kohaneda!

Muuda oma ettevõte metsapositiivseks ja süsinikuneutraalseks. Küsi meilt, kuidas muuta oma teenust, toodet või igapäevategevust nii, et saaksid anda maailmale rohkem kui sellelt võtta.

Esimene soovitus ongi minna parkimisplatsi asemel hoopis parki. Jalutama. Või mine metsa. Hinga värske(ma)t õhku ja kuula-vaata, kuidas loodus sinu ümber toimetab. Hilissügisel on metsas kuulda veel palju laululinde. Mida ilm külmemaks läheb, seda vähem inimesi oma nina õue pistab ja seda rohkem võid linnulaulu kuulda ja metsas üksindust nautida. Metsakümblus on hea tervisele, see alandab vererõhku ja stressitaset, mis ostukeskuses tõuseks muidu punasesse.

Tee kingimeisterdamise õhtu

Kogu sõbrad kokku ja tee üks isemeisterdamise õhtu – kui sa pole selles parteis, kes kingib suure suuga häid emotsioone ja tahaksid ikkagi millegagi kalleid inimesi jõuluajal rõõmustada, siis valmista oma väikesed kingid ise. Palu sõpradel kodust meisterdamiseks materjale kaasa võtta, selleks sobivad erinevad riidetükid, paberid, pliiatsid, värvid, lõngad-paelad-nöörid, korjatud oksad, kodus olemasolevad helmed, küünlad ja palju-palju muud. Kui kõik oma kaasavõetud kraami laiali laotavad, siis tekib kamba peale vahvaid ideid, mida neist valmistada. Kingi valmistamises saavad ka lapsed kaasa lüüa.

Kui tahad siiski kinkida emotsioone, siis tee seda päriselt

Selleks on mõnusaid võimalusi mitmed. Korralda lugemisõhtu oma pere seltsis või sõpradega. Reeglid teed ise, aga põhiteemaks võiks olla üksteisele ette lugemine ja koos selle üle arutamine. Nüüd pimedal ajal on ka videviku pidamine üks vahva viis midagi erilist üksteisele kinkida. Paljud näiteks ei tea, mis asi see üldse on.

Teine hea võimalus on koos lauamänge või kaarte mängida – just neid, mis on kodus juba olemas. Kas sinu lapsed oskavad näiteks turakat mängida või marjasi või küünesid? Kaardimänge saab mängida ka muu kui raha peale: kes kaotab, teeb kükke, või kes võidab, teeb kellelegi midagi head.

Kui lauamänge pole, on ka mitmeid võimalusi mängida vaid paberit ja pliiatsit appi võttes. Millal sa viimati näiteks mängisid laevade pommitamist? Või trips-traps-trulli?

Kolmas hea võimalus on kirjutada jõuluvanale kiri – aga las see jõuluvana olla seekord keegi su sõpradest, sinu laps või ema-isa. Kirjuta oma sõber-jõuluvanale kiri, mida sa tahaksid järgmisel aastal temaga koos teha, pane kirja näiteks kolm tegevust, mis ei maksa mitte kui midagi. See nõuab omajagu nuputamist, aga on tore ajaveetmisviis. Seda võib samuti teha kambakesi koos. Kirja võid ilusti rulli keerata, paelaga siduda ja siis oma jõuluvanale ise üle anda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.