Elustiil

Teeküünalde ümbriseid prügikasti visata ei tohi

Teeküünlad.Foto: Pixabay

Ilm läheb järjest kõledamaks ja paljudes kodudes süüdatakse õhtuti hubasuse tekitamiseks teeküünlaid. Nende alumiiniumkestad on aga väga keskkonnavaenulikud ja tavalisse prügisse neid üldse visata ei tohiks.

Õnneks on alumiinium täielikult taaskasutatav materjal, mistõttu tuleks selle ümbrised muust prügist eraldi koguda ja neid mitte olmejäätmete prügikasti visata.

Kuusakoski keskkonnaspetsialist Tanel Tälli räägib, et tavaprügist jõuavad küünlaümbrised põletusjääma või sorteerimiskeskusesse, aga kõige paremini saab erinevaid materjale ringlusse suunata siiski neid juba tekkekohal kogudes.

Selleks, et küünlaümbriseid kõige paremini taaskasutada saaks, tuleks need kokku koguda ja viia metallijäätmete kokkuostu või jäätmejaama.

“Küünlaümbrised pressitakse kuubikuteks ja viiakse sulatustehastesse, kus valmistatakse alumiiniumi valu, mis on väärtuslik tooraine näiteks autotööstuses,” räägib Tälli.

Muidugi ei hakka keegi ühe-kahe küünlaümbrise pärast kokkuostu ega jäätmejaama sõitma. Mõistlik on tekkivad küünlaümbrised kogu hooaja vältel kokku koguda ja siis korraga ära viia või võtta punti naabritega ning korjata küünlaümbriseid ühiselt.

Aga alati on olemas ka veelgi keskkonnasõbralikum alternatiiv: ümbriseta teeküünlad.

Ümbriseta või biolaguneva ümbrisega teeküünlaid müüvad teiste seas:

  • Hemtex
  • Homeart
  • Büroomaailm
  • Mahemandala
  • Sisustuselement.ee

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.