Keskkond

Mustakivi tee läbimurdega kaasnevad olulised keskonnamõjud

Lasnamäe linnaosa valitsus ootab ettepanekuid.Foto: Shutterstock

Lasnamäe Mustakivi tee pikenduse rajamisega kaasnevad olulised keskkonnamõjud ning Tallinn ootab ettepanekuid Lasnamäe ja Pirita piiri peale plaanitava läbimurde rajamise keskkonnamõju hindamise programmile. 

“Mustakivi tee pikendusel oleks märkimisväärne mõju piirkonna liiklusele ja tänavavõrgu kasutusele,” ütles Lasnamäe vanem Vladimir Svet neljapäeval. “Kuid inimeste vajaduste kõrval peame arvestama ka loomadega ning kandma hoolt nende elukeskkonna eest. Uuringute käigus on selgunud, et piirkonnas on esindatud kümneid loomi ning kindlasti peab neile tagama rohekoridori või muud võimalused ringi liikumiseks. Kui metskits või mõni teine suuruluk tõenäoliselt vajaks tunnelit, siis näiteks oravatele võiks rajada võrasilla.”

Tallinn kavandab Mustakivi tee pikenduse rajamist, see algaks Lasnamäe linnaosas Narva maantee ja Mustakivi tee ristmikult ning kulgeks kuni Kose teeni Pirita linnaosas. Kavandatava tee pikkus on 1,2 kilomeetrit.

Keskkonnamõju hindamise programmiga saab eelnevalt tutvuda kuni 2. augustini Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti veebilehel  https://www.tallinn.ee/est/keskkond/Mustakivi-tee-pikenduse-rajamise-keskkonnamoju-hindamine .

Mustakivi tee pikenduse rajamise keskkonnamõju hindamise programmi avalik arutelu toimub 4. augustil kell 17.30 Tallinna Läänemere Gümnaasiumis Vormsi tänav 3.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.