Looduses liikumine

Keskkonnaamet: rannas hülgepoega kohates palume teda mitte tülitada

Hallhülgepoeg.Foto: Rein Kuresoo

Keskkonnaamet kirjutab oma Facebooki lehel peagi algavast hüljeste poegimisajast. Jää puududes peavad hülged otsima sobivaid poegimiskohti inimestele lähemalt. Hülged palutakse jätta rahule ning lemmikuid soovitatakse hoida rihma otsas.

“Hüljeste poegemisaeg on peagi käes! Rannas hülgepoega kohates palume teda mitte tülitada.

Jäävaba talv on seadnud Läänemere hülged väga raskesse olukorda. Et muidu merejääl poegivad emasloomad on sunnitud selleks sobivaid kohti otsima laidudelt ja kaldaala roostikest, võib veebruaris ja märtsis tavapärasest enam rannaaladel kohata hülgepoegi. Ehkki esmapilgul võivad hülgepojad üksiku ja abituna näida, hoiab tegelikult emasloom pojal silma peal. Abituks võib hülgepoja olukorra muuta vaid inimese läbimõtlemata tegevus.

Tuletame meelde, et rannas olevad hülgepojad inimese abi ei vaja. Ükskõik mis moel hülgepojaga kontakti loomine võib loomakest ohustada. Selmet hülgepoega katsuda, toita, temaga koos pilti teha või mis kõige hullem, teda endaga kaasa viia, palume temast hoopis kiiresti eemalduda. Rannas koeraga jalutades tuleks oma lemmik rihma otsas hoida, sest koer võib hülgepojale reaalselt ohtlik olla.

Kui Sulle tundub, et loom siiski abi vajab, anna sellest teada Keskkonnainfo tasuta telefonil 633 1313 või tasulisel lühinumbril 1313. Sinu õigest käitumisest võib sõltuda hülgepoja ellujäämine. Anna talle see võimalus!”

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.