Augusti ilm tuleb kohati keskmisest sajusem

Foto: Pixabay

Keskkonnaagentuuri prognoosi järgi tuleb augusti temperatuur paljude aastate keskmise tasemel, milleks on 15,8-18 kraadi, kuid kohati on ilm keskmisest veidi sajusem.

Atlandi ookean toodab madalrõhkkondi, mille idaserv katab Baltimaad, seejärel aga takistab  Venemaal tugevneb kõrgrõhuala madalrõhuala teekonna itta ja lõunavoolus liiguvad aktiivsed osatsüklonid üle Baltimaade põhja poole, tuues tugevat sadu ja äikest.  

Kuu esimesel veerandil püsib mõõdukalt soe ja sagedaste vihmahoogude ilm, ühtlasi on äikest. Õhutemperatuur päev-päevalt tõuseb ja saavutab maksimumi 6. ja 7. augustil kuni 27 kraadiga, Ida-Eestis tõuseb temperatuur isegi 30 kraadi juurde. Seejärel toimub aga kiire õhumasside vahetus, läänekaare tuul paisub korraks väga tugevaks ja seejärel ilm jaheneb järsult.

Pärast 10. lõikuskuu päeva saavad enam sõnaõigust kõrgrõhkkonnad. Vihma sajab harvem ja kohati. Õhusooja on päeval 20 kraadi ümber, mõnel ööl võib kuu keskpaiku langeda viie kraadi ümbrusse ning maapinna lähedal veelgi madalamale. Seejärel läheb taas soojemaks. 

Kuu viimane veerandik on muutliku ilmaga, on nii vihmapäevi kui ka kuivemaid hetki, õhutemperatuur langeb aeglaselt ja kuu lõpus langeb öösel temperatuur maapinna lähedal taas kohati 0 kraadi lähedale.

Kuu keskmine õhutemperatuur tuleb normi piires, milleks on 15,8-18 kraadi, sademeid on normi piires, kohati enam, sealjuures on norm  72-91 millimeetrit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.