Märgatud looduses

ERAKORDNE JUHTUM: ELFi talgulised sattusid lendorava pulma

Talgulised jälgivad lendoravaid. Foto: Maris Mägi / www.talgud.ee

Alutagusel lendorava seiretalgutel pabulaid otsimas käinud talgulised said jackpoti. Juhuslikult satuti peale lendoravate pulmatrallile, kus kolm isast ühe emasega kurameerisid.

“Kui meie juhtivspetsialist Uudo Timm otsis hiljuti tublisid vabatahtlikke, kes aitaksid aprilli lõpus Virumaal otsida Tudu ja Sirtsi lähedal metsades uusi lendoravate elupaiku, oli ta üsna skeptiline, kas ka päriselt mõnda lendoravat nähakse. Loomad tegutsevad nimelt pimedas ja on üldse haruldane nähtus,” teatas Keskkonnaagentuur Facebookis.

Elupaikade otsimine seisneb sisuliselt metsa alt pisikeste väljaheidete otsimises. Uudo Timmi sõnul nähti seekordsetel välitöödel aga midagi, mida tema silmad pole varem näinud – ligi kümme talgulist sattus kontvõõrastena lendorava pulma.

Talgujuht Maris Mägi kirjutas Eestimaa Looduse Fondi talgulehel: “Uudo oli kaameraid kontrollima minemas ja otsustasime kaasa minna. Mäletan, et kõndisin rivi lõpus ja kohale jõudes ei saanud aru miks kõik ohhetavad ja taevasse vahivad.

Pilgu tõstes avanes ulmeline vaatepilt. Mööda puud lidus neli lendoravat. Jooks käis üles alla, ikka üksteist taga ajades. Vahepeal lennati kõrvalasuvatele puudele ja siis jälle tagasi, nagu oleks kuhugi lennu harjutusväljale sattunud.

Kui Uudo oli parajasti redeliga kaamera juures, lendas üks lendorav talle saapa peale ja ronis natuke mööda teda üles. See edasi tagasi lendamine ja mööda puud jooksmine oli kestnud juba mitmendat päeva nagu pärast kaamerasalvestustest teada saime.

Korra tundsin isegi seda, kuidas üks lendorav pea juurest mööda liugles, tuues kaasa sooja liikuva õhumassi. Seda me ei tea, kes neist kolmest kosilasest võitjaks jäi, aga aegajalt said nad ikka emase lendoravaga ka privaatselt üksteist nuhutada, ilma et teised semud oleks vahele seganud.

Mitte kunagi ei oleks arvanud, et midagi sellist näeme. Olime valmis pimenemiseni ootama, et äkki lendorav pistab korraks pea välja, aga sellist mängu ei oleks osanud uneski oodata. Üsna raske on seda sõnadesse panna.”

Vaata Maris Mägi videost lendoravate mängu:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.