Nipp

Kolm nutikat ideed, kuidas anda vanale jõulukuusele uus elu

Foto: Pinterest

Tavaline viis oma vanast pudisevast jõulukuusest vabanemiseks on see kas kodus ahjus ära põletada või mis seal salata, prügikasti kõrvale viia. Korraliku kodanikuna pole sellist asja muidugi mõistlik teha – kui just pole jäätmevedajalt eraldi kuuskede äravedu tellitud. Vanu kuuski saab viia ka spetsiaalsetesse kogumispunktidesse, millest omavalitsused just praegu teada annavad. Aga on ka teisi võimalusi. Nii pakub näiteks Treehugger välja mõned mõtted, mille peale esimese hooga ehk ei tulegi.

Kui otsustad kuuse ahjus ära põletada, ei pruugi see ahjus kohe aga põlema minna. Mahalõigatud oksad põlevad tõenäoliselt päris kenasti, aga tüvi võib olla märg ja märga puud peaks enne ahju panekut kuivatama. Lõika tüvi tükkideks ja pane kuuri kuivama, järgmiseks küttehooajaks on see kenasti kuiv.

Kuuseoksad on head kaunistuseks ja peenardele

Vaata oma kuusele teraselt otsa, võib-olla on mõni oks veel päris värske. Lõika need kuuse küljest ära ja paiguta vaasi või tee neist mõni muu talvine kaunistus uksele või terrassi peale.

Korralikud kuuseoksad kuluvad ära ka aiapidajatele. Meil pole veel suuri külmasid olnud ja terveid kuuseoksi saab kasutada ka peenrakattena külmaõrnade taimede kaitseks.

Tüvest saab tarbeesemeid ja meisterdamisvahendeid

Kui oled kuuselt oksad maha saaginud, siis saab kuusetüvest saagida õhemaid latakaid. Neid omakorda on hea kasutada erinevate alustena. Laiema läbimõõduga alused sobivad kuumade pottide alla, kitsamad näiteks küünaldele. Kui peres on meisterdajaid lapsi, siis võib kuusetüvest lõigatud latakaid neile mängimiseks anda, neist saab teha igasuguseid kujusid, kas või rippuvaid lumememmesid, kaunistusi seintele jms.

Tervest puust on kasu lindudele

Kui pole üldse tahtmist ette võtta jõulupuu tükeldamist ega saagimist, siis saab selle vabalt ka edasi lükata. Tõsta puu õue ja kinnita aias maasse ning tee sellest lindudele tore maandumisplats ja söögikoht. Puu külge saab riputada lindudele spetsiaalset sööki. Seda võib osta poest, kuid lindudele mõeldud teri võib panna ka pooliku apelsini koore sisse, nagu pildil näha, ning riputada need kuuse külge.

Kui aga oled puu tükkideks saaginud, siis puutüve osast saab teha rippuva söögilaua lindudele. Selleks on vaja lõigata puusse augud ja söök sinna panna.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.