Kumba pidi peab WC-paberi rull olema, et vähendada paberi raiskamist?

Foto: Pixabay

Küllap on paljudes kodudes ette tulnud kraaklemist sel teemal, mismoodi peab WC-paberi rull hoidikus olema – ühed arvavad, et õige on nii, et paberit saab võtta pealtpoolt, teised aga, et tagantpoolt. Rullist paberi võtmine on harjumuspärane käitumine, mida naljalt keegi ju muuta ei taha – seepärast ongi “teistmoodi” vale.

Kui rohefoorumites ja -blogides on julgemad tüübid läinud seda teed, et asendanud WC-paberi korduvkasutatavate riidest rätikutega, mida masinas pestakse, siis sinna me ei lähe. Meie eesmärgiks on välja selgitada, kumb harjumus säästab rohkem loodust ehk kummat pidi tõmbad rullist vähem paberit.

Treehugger on jaganud ideed, kummat pidi võiks rull olla, et paberit säästa. Probleem paistab olevat selles, kui suurt hulka paberit me enne võtmist visuaalselt näeme. Kui paber jookseb ülevalt alla, siis me näeme rohkem ja haarame korraga vähem paberit ehk siis pühkimiseks vajalik paberihulk on juba ees. Kui rull jookseb tagant, siis me näeme vähem ja rullime endale rohkem paberit ette ning haarame kätte rohkem. Veendu ise.

See ei pruugi muidugi 100% kehtida, sest mõni tahab sellegipoolest, et tal oleks käes suur hulk paberit, kuidagi turvalisem tunne ehk? Kuid ka sellisel juhul on tegelikult võimalik selle tarbimist väheke piirata ja muretseda omale koju klapiga vetsupaberi hoidik. Hoidiku klapp on vastu WC-paberi rulli ja see veidi takistab lakkamatut paberivoolu. Mõni klapp on teinekord päris tihkelt vastu rulli, nii et hooga tõmmates tuleb paber enne rullist lahti, kui vajalik nutsak käte vahel. Mine tea, äkki harjud niimoodi äragi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.