Tallinna lennujaamas valmis jätkusuutlikest materjalidest ajutine äriklassi ootesaal

Tallinna lennujaama Business reLounge. Foto: Cärol Liis Metsla

Tallinna lennujaama äriklassi lounge läbib põhjaliku uuenduskuuri ning ajutiselt on klientidel võimalik selle teenuseid kasutada pop-up Business reLounges’is. Nimi viitab sellele, et see valmis jätkusuutlikke põhimõtteid järgides. 

Ooteala lühikest eluiga arvestades on ruumi ehitamiseks ja sisustamiseks kasutatud nutikaid disainivõtteid, kestlikke materjale ja võimalikult suur osa esemetest läheb taaskasutusse või saab uue elu.

“Lennuliiklusalal, aga ka reisijateekonna disainis otsime eelkõige funktsionaalseid, aga kindlasti ka nutikaid ning keskkonnainnovaatilisi lahendusi ja juhindume kestliku arengu põhimõtetest,” ütles AS-i Tallinna Lennujaam juhatuse liige Katrin Hagel. “Hiljemalt aastaks 2025 oleme süsinikuneutraalne lennujaam. Sellest lähtusime ka Business reLounge’i ehitades – kõik kasutatud materjalid, mööbel ja muud esemed lähevad taaskasutusse või on juba täna teise ringi tooted.”

Näiteks on valitud kipsist või klaasist vaheseinte ehitamise asemel villajääkidest toodetud kangast seinad. Ajutise Business reLounge’i sissepääs ja seda ümbritsev võrksein on tehtud tuule- ja tormikindla lipukanga tootmisjääkidest, millest saavad hiljem kandekotid. Ülejäänud seintes kasutatud kardinakangast õmmeldakse villatekid. Mööbel ruumis on endisest Äriklassi Lounge’ist või renditud.

Business reLounge asub reisiterminali esimesel korrusel suletud alal vahetult enne pagasiala. Lounge on avatud reisijatele iga päev ajavahemikus 4.30-22.00 ning jääb avatuks kuni 2024. aasta märtsi alguseni, mil valmib senisest suurem Äriklassi Lounge.    

Pop-up Business reLounge’i kontseptsiooni ja teostust juhtis disainiagentuur Velvet, kaasa aitasid koostööpartnerid Kiu, Pulo, Phére ja Borg.

Tasuta saavad Business reLounge’i külastada airBalticu, Finnairi, LOTi, Lufhansa, SWISSi ja Turkish Airlinesi äriklassi reisijad. Teistele on kasutus tasuline.   

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.