Pärnumaale valmib üks Eesti suurimaid päikeseparke

Sellel alal hakkab laiuma Raba päikesepark. Foto: Sunly / Smartecon

Raba päikesepargi arendaja Sunly sõlmis Smarteconiga ehituslepingu, mille tulemusena rajatakse Pärnumaale Eesti üks võimsamaid päikeseparke. Pargi võimsus saab olema 45 megavatti.

Smarteconi asutaja ja tegevjuht Magno Kure ütles, et kui Raba päikesepark tuleks Lätti, siis oleks tegu kõige suurema lõunanaabrite valmisehitatud pargiga, sest sealne taastuvenergia turg tekkis alles 1,5 aastat tagasi. Kure möönis, et ka Baltikumi kõige arenenuma päikeseenergia turuga Leedul pole sedavõrd võimsaid parke palju. “Tegu on isegi vana Euroopa kontekstis võimsa pargiga,” lisas ta.

Piirdeaia paigaldamine algas 14. juulil ning Raba pargi ehitus algab 28. augustil. Seda, kas kogu talve vältel ehitus toimub, on Kure hinnangul keeruline hetkel öelda, sest lumi ja külm ilm võivad teatud ehitusetappides probleeme tekitada, aga graafikute tegemisel on sellega arvestatud.  

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.