Tark nõuanne

Kui sa veel ei teadnud – see on üks parim mobiilirakendus taimetoidu leidmiseks

F: Pixabay

Rubriiki toetab

Veganitele ja taimetoitu armastavatele inimestele on see ilmselt tuttav mobiiliäpp, aga kui kellelegi on see jäänud märkamata, siis soovitan sama soojalt kui äsja ahjust võetud saiakest. 

Happy Cow on üks parimaid restoranigiide, mida sirvinud olen. Kuigi äpi mõte on koondada võimalikult hea ülevaade taimetoitu müüvatest restoranidest ja kohvikutest, leiab sealt taimetoiduvalikute kohta tegelikult palju laiema ülevaate. 

Rakendust häälestades saab filtrite alt lisada valikutesse peale tavaliste söögikohtade ka pagaritöökodasid, talusid, kauplusi, spaasid jt kohti, kus on au sees vegan- ja taimetoit. 

Taimetoidukohti saab eristada isegi selle järgi, kas nad pakuvad hommikusööki, toovad toitu koju, pakuvad alkoholi, toorest või gluteenivaba toitu, kas ratastooliga on ligipääs ja istuda saab verandal. 

Niisuguseid kohti võib otsida kas enda asukoha järgi ümbruskonnast või ükskõik millist paika maamunal otsingusse kirjutades.  

Rakendus on väga hästi üles ehitatud ja jälgitav. Iga toidukoha juures on lahtiolekuajad, asukoht kaardil, kontakttelefon, ja mis eriti oluline – kasutajate kommentaarid ja hinnangud. 

Rakendust kasutab suur kogukond, kes annab oma kogemustest teistele teada, pannes kirja oma tähelepanekud ja soovitused ning lisades juurde fotosid toidukraamist, mida on kohapeal proovitud.

Ja kommentaare on tublisti. See on hea, sest annab ka tagasisidet söögikohtade omanikele, aga eelkõige teistele äpi kasutajatele. Eesti vegan- ja taimetoidulava on äpis igatahes hästi kaetud ning ka korralikult kommenteeritud. 

Happy Cow mobiiliäpp on hea, aga samamoodi on kogu seal olev teave ka nende veebilehel olemas. 

Huvitav, kas lihasööjatele on tehtud mõni sama hea mobiilirakendus? Pole igatahes leidnud. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.