Tark nõuanne

Laupäeval on Noblessneri valukojas Eesti suurim ja Baltimaade vanim veganmess

Foto: Veganmess

Rubriiki toetab

Sel laupäeval, 22. oktoobril kell 11-18 toimub Tallinnas Noblessneri valukojas 12. veganmess, kus tutvustatakse taimseid toite ja tooteid ning vegan-elustiili.

Veganmess, endise nimega Taimetoidumess, on Baltikumi vanim vegan-elustiili mess, milles tänavu osaleb ligi 70 eksponaati Eestist ja välismaalt. Messil pakutakse söögi- ja tarbekaupa, tervist turgutavaid supertoite, valmistooteid ja tooraineid ning looma- ja loodussõbralikku kosmeetikat ja kodukeemiat. Toimuvad ka põnevad ettekanded ja arutelud.

“Juba 12. korda toob Veganmess kokku ja inspireerib maitsva toidu ja vegantoodete tootjaid ning kliente, olles meeldivaks kohtumispaigaks kõigile. Seetõttu on mess justkui pidupäev,” ütles ürituse projektijuht Regly Johanson. “Kuivõrd mess jäi eelmisel aastal pandeemia tõttu ära, jätkame tänavu sealt, kus toona pooleli jäime ja teeme ärajäänud peo rõõmuga tasa.”

Lavale astuvad personaaltreener ja jõutõstja Gert Koovit, telesaatest “Naabrist parem” tuntud maailmakodanikud Kristjan ja Marleen, Loomuse loomasõbraliku ilu programmi LILU eestvedajad ning Fridays for Future kliimaaktivistid.

Kohapeal viiakse läbi Eesti Vegan podcasti avalik salvestus toitumisnõustaja Eliis Salmiga, kes lahkab veganlusega seotud müüte. Messilavalt tehakse ka otselülitus Ukrainasse, kus sealsest olukorrast annab ülevaate Ukraina suurima loomakaitseorganisatsiooni UAnimals tegevjuht.

Messil viiakse esimest korda läbi heategevuslik flash tattoo sündmus, mille käigus saavad soovijad vegan-tätoveeringutega oma keha kaunistada ning sel viisil toetada Loomuse loomasõbraliku ilu programmi LILU.

Pilet messile maksab eelmüügist 5, ukselt 7 eurot. 12-aastased ja nooremad pääsevad üritusele tasuta. Pileteid müüakse Fienta.com piletiportaalis ning ürituse ajal kohapeal. Sada esimest messikülastajat saavad kingituseks meenetekoti.

Veganmessi korraldavad turundusettevõte Vegekspert ja loomade eestkoste organisatsioon MTÜ Loomus. Ürituse sponsor on Eesti toiduainetööstus Salvest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.