Tallinn korraldab põhikooliõpilastele jätkusuutliku toidu töötube

Foto: Tallinna Strateegiakeskus

Rubriiki toetab

Euroopa roheline pealinn Tallinn korraldab koostöös keskkonnahoidliku restorani Fotografiskaga 6.–9. klassidele jätkusuutliku toiduvalmistamise töötube.

„Tallinn soovib Euroopa rohelise pealinna aastal panna keskkonnateemadel kaasa mõtlema ka kooliõpilasi. Tegime üleskutse Tallinna koolide 6.–9. klassidele osaleda jätkusuutliku toiduvalmistamise tasuta töötubadesse ja huvi oli nii suur, et kohad täitusid kõigest kümne minutiga. Kolme nädala jooksul osaleb töötubades 33 klassi 17 erinevast koolist kokku ligi 700 õpilasega,“ lausus Euroopa rohelise pealinna programmi koordinaator Kristjan Saar.

Töötoad toimuvad 6.–29. novembril Fotografiska restoranis Telliskivi kvartalis. Juhendajateks on Merlin Vettik, Sigrid Reinvelt, Peeter Pihel, Laura Maria Puju, Sten Zeider, Marelle Mets ja Aldur Soosalu. 

Menüüs, mida õpilased ise saavad professionaalide käe all valmistada, on isetehtud hapusaia jahust pasta ürdivarte pestoga ja kestlikust shokolaadist valmistatud kreem kikerherne vahuga, mis lisab sellele kreemile kohevust.

„Minu asi on neid noori inimesi inspireerida ja rääkida, miks kestlik toit on oluline ja milliseid valikuid nad võiksid tulevikus teha. Usun, et kui lapsed siin need koos läbi teevad ja selle kogemuse koju kaasa võtavad, siis see inspireerib neid ka tulevikus tegema teadlikumaid valikuid,“ lausus Fotografiska Tallinn kaasasutaja ja peakokk Peeter Pihel.

Töötoad on jätkuks aasta alguses koolides toimunud jätkusuutlikule loengutele, millest võttis osa ligi 3000 õpilast 22 Tallinna koolist.

Euroopa rohelise pealinna programmi üks kandvaid osasid on „Õppiv linn“, mille raames panustab Tallinn mitmesse haridusprogrammi, mis paneb kooliõpilased keskkonnateemadel kaasa mõtlema. Inimesed, kes keskkonnaprobleemide olulisust teadvustavad, käituvad üldjuhul keskkonnahoidlikumalt kui need, kes probleemide olulisust ei adu. Seega on keskkonnateadlikkuse tõstmine tallinlaste hulgas rohelise pealinna aastal oluline prioriteet.

Kevadel lõppes keskkonna-teemaline õppeaasta (2022/2023), jaanuaris korraldas linn õpilastele koolides loenguid jätkusuutliku toidu teemal. On toimunud ka koolitusi ringmajanduse, jäätmete sorteerimise ja Läänemere keskkonna teemadel ning programm „Prügihunt“. Lisaks on aasta läbi toimunud keskkonnahariduse programmid nii lastele kui täiskasvanutele Tallinna Botaanikaaias, Tallinna Rahvaülikoolis ja Tallinna Keskraamatukogus.

Fotografiska restoran on jätkusuutliku ja keskkonnahoidliku toiduvalmistamise üks suunanäitajaid Eestis ning söögikoha peakokaks on Peeter Pihel. Ühtlasi on restorani tunnustatud Michelini rohelise tärniga gastronoomia ja jätkusuutlikkuse valdkonnas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.