Algas aasta linnu joonistusvõistlus

Aulid. Foto: Steve Byland / Scanpix

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub igas vanuses huvilisi joonistama aasta lindu auli. Nii digitaalselt kui ka käsitsi joonistatud omaloomingut ootab ühing oktoobri lõpuni

Iga osaleja saab võistlusele esitada ühe digitaalselt või käsitsi joonistatud pildi. Joonistus tuleb esitada hiljemalt 31. oktoobril elektroonilisel kujul aasta linnu lehel www.eoy.ee/aul oleva vormi kaudu.

Žürii hindab saabunud töid neljas vanuserühmas: kuni 7-aastased, 8–12-aastased, 13–18-aastased ning 19-aastased ja vanemad. Seekord valitakse avalikul hääletusel ka rahva lemmik. Veebinäitus joonistusvõistluse parimatest töödest avalikustatakse aasta linnu lehel ning autoreid auhinnatakse detsembris toimuval suurel linnuõhtul.

“Tänavu ootame võistlusele auli-teemalisi joonistusi, kus on kujutatud aasta lindu ja tema elukeskkonda, aga miks mitte ka näiteks auli ohustavaid tegureid,” ütles joonistusvõistluse koordinaator Martha Katariina Luigujõe. “Soovitan enne joonistama asumist aasta linnu lehelt uurida, milline näeb välja auli isas- ja emaslind, millest aulid toituvad, kuhu nad Eestist suveks rändavad ning kus võib näha auliparvesid. Võistlusest ei jää kõrvale needki, kes digikunsti ei valda, sest esitada võib ka käsitsi joonistatud töid elektroonilisel kujul.”

Joonistusvõistlust korraldab Eesti Ornitoloogiaühing ning toetavad Keskkonnainvesteeringute Keskus, haridus- ja teadusministeerium, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Eesti Loodusmuuseum, ajakiri Eesti Loodus, portaal Linnuvaatleja, Matsalu loodusfilmide festival, Salibar ja Kaarnakivi seltsi kirjastus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.