Uudis

Eestlanna asub juhtima Euroopa Liidu kõrgetasemelisi kliimaläbirääkimisi

Annela Anger-Kraavi.Foto: erakogu

Alates selle aasta juulist juhib kliimaekspert Annela Anger-Kraavi Euroopa Liidu kliimamuutuste vähendamise meetmete mõjudega seotud läbirääkimisi.

“Minu teemadeks on õiglane üleminek süsinikuvabale majandusele ja majanduse mitmekesistamine ja teadusega seonduv,” sõnas Anger-Kraavi. “Keskkond ja kliima on väga mitmetahulised teemad ning eesmärk peab olema viia ellu muutuseid nii, et ühiskonna liikmed ja ka ühiskonnad ei kannataks.”

“Igal aastal sureb kliimamuutuste mõjude tagajärjel maailmas vähemalt 250 000 inimest. Seda peamiselt vaesemates riikides,” ütles Anger-Kraavi.

“Samas, kui liigume väga järsult süsinikneutraalse majanduse suunas, toob see väljakutseid samuti kõigepealt vaesusriskis elavatele ühiskonnakihtidele, aga ka nendele, kelle töökohad on seotud süsinikurikaste kütuste, nagu seda on meie põlevkivi, tootmise ja kasutamiseg,” rääkis Anger-Kraavi.

Anger-Kraavi on pikaajalise kogemusega kliimaekspert, kes on juba aastaid osalenud ÜRO kliimaläbirääkimiste töös. Ta omab doktorikraadi kliimamuutuste majanduses ja keskkonnapoliitika magistrikraadi Cambridge’i ülikoolist, kus juhib nüüd teadusprojekte ning õpetab tudengeid.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.